Generali Sigorta ve AÇEV işbirliğindeki “Aile Eğitimleri Projesi” devam ediyor

 Generali Sigorta ve AÇEV işbirliğindeki “Aile Eğitimleri Projesi” devam ediyor

Generali Sigorta ve AÇEV’in 2019’da hayata geçirdiği “Aile Eğitimleri Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında iki yıl içinde toplam ulaşılan anne sayısı 963 olurken, baba sayısı ise 931 olarak istatistiklere yansıdı.

26 yıldır ihtiyaç sahibi çocukları ve anne babalarını eğitim yoluyla destekleyen AÇEV ve Generali Sigorta’nın el ele vererek hayata geçirdi “Aile Eğitimleri Projesi” tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında 2020 yılında 635 annenin ve 346 babanın ebeveynlik becerilerinde destek aldı. 2019’da hayata geçirilen ve 2020’de tüm hızıyla devam eden proje, anne ve babaların ebeveynlik rollerinde desteklemeyi, onları çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmeyi ve çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

TOPLAM 963 ANNEYE VE 931 BABAYA EĞİTİM VERİDLİ

Generali Sigorta’nın desteklediği ve erken yaşlardan itibaren çocuğun ebeveynleri ile kurduğu ilişkinin kritik bir önem taşıdığı gerçeğinden hareket ile oluşturulan proje kapsamında, 2019’da eğitim uygulamaları dahilinde açılan 64 grupla toplamda 585 babaya ve 328 anneye ulaşılırken, 2020 yılında 635 annenin ve 346 babaya ulaşıldı. İki yıl içinde toplam ulaşılan anne sayısı 963 olurken, baba sayısı ise 931 olarak istatistiklere yansıdı.

GENERALİ SİGORTA GÖNÜLLÜLERİ DE PROJEYE DESTEK VERİYOR

AÇEV’in gönüllü eğitimci kadrosu tarafından uygulanan programlarla, çocuklarını özgüven ve umutla büyüten annelerin ve çocuklarının bakım ve gelişiminde sorumluluk alan babaların sayısının artması amaçlanırken, Generali Sigorta gönüllüleri de farkındalık ve kaynak geliştirme faaliyetleriyle projeye destek veriyor.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir