Dünyanın en prestijli üniversitelerinden alabileceğiniz online dersler

 Dünyanın en prestijli üniversitelerinden alabileceğiniz online dersler

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde milyonlarca kişinin evde geçirdiği süre artıyor. Bu süreyi verimli bir şekilde geçirmek ise bizlerin elinde. Ücretsiz ve online olarak için erişime açılan ABD ve İngiltere merkezli dünyanın en iyi üniversitelerinin çevrimiçi ders platformlarını okuyucularımız için topladık:

IVY LEAGUE 

eğitim-üniversite

-Dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumları Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia, Brown ve Pensilvanya üniversitelerinin oluşturduğu ‘Ivy League’ hocaları tarafından hazırlanan 450 online ders, salgın nedeniyle ücretsiz olarak kullanıma açıldı. Bilgisayar, programlama, veri bilimi, sağlık, tıp, sanat gibi alanlardaki derslere kolayca ulaşabilirsiniz.

https:// https://www.classcentral.com/collection/ivy-league-moocs-

OXFORD ÜNİVERSİTESİ

eğitim-üniversite

– İngiliz ekolünün en prestijli temsilcisi olan Oxford Üniversitesi’nin edebiyat, sanat, felsefe, işletme ve sosyoloji dallarında; metin, video ve podcast formatında sunduğu derslere buradan ulaşabilirsiniz.

http://podcasts.ox.ac.uk/open

EDX

eğitim-üniversite

– EDX, dünyanın önde gelen üniversitelerinin kullandığı bir online eğitim platformu. Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) birlikte başlattıkları bu projeyle üniversitelerdeki bütün programlara ait bütün ders içerikleri EDX üzerinden ücretsiz sunuluyor.

https://www.edx.org/course

CLASS CENTRAL

eğitim-üniversite

-Tıpkı EDX gibi Class Central da pek çok saygın akademisyenden internet üzerinden istediğiniz alana dair ders almanızı sağlayan bir platform. Öğrenciyseniz bölümünüze, çalışansanız mesleğinize ya da ilgi duyduğunuz bambaşka bir alana dair bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

https://www.classcentral.com/

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir