Doğa Sigorta güvencesi İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne güç katıyor

 Doğa Sigorta güvencesi İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’ne güç katıyor

Doğa Sigorta’nın gücünü arkasına alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi hızla gelişiyor. Doğa Sigorta CEO’su ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, öğrencilere istihdam ve staj imkanının yanında kaza sigortası korumasının sağlanacağını da belirtti.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde 2020 yılı ile yeni ve gelişmelerle dolu bir dönemin başladığını söyledi. 2009 yılında Plato Meslek Yüksekokulu’nda 4 program ile eğitim ve öğretim vermeye başlayan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Kırmızı ailesi ve şirketlerinin desteğini aldıktan sonra hızla eğitim kalitesi ve öğrenci memnuniyetini en üst düzeylere çıkartmak yönünde çalışmalara başladı. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2020 yılında 33 ön lisans, 13 lisans ve 16 lisansüstü program ile akademik hayatına devam ediyor. Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte eğitime ara vermediklerini, uzaktan eğitim ile kesintisiz ve canlı sınıf uygulamasında 3 bin 339 dersi bugüne kadar öğrencilerine ulaştırdıklarını aktaran Kırmızı, “Uzaktan eğitim yöntemini en etkin ve kesintisiz uygulayan üniversitelerin arasında yer aldık” dedi. 

‘HEDEF VAKIF ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA FARK YARATMAK’

Nihat Kırmızı, YÖK ve Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda gerekli tedbirleri alarak personel ve öğrencilerin sağlığını ön planda tutarak akademik ve bilimsel çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini, yeni dönemde de günün şartlarına uygun, insan sağlığını ön planda tutacak yaklaşımlarla vakıf üniversiteleri arasında fark yaratan bir eğitim hedeflediklerini dile de getirdi. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, “Yeni mütevelli heyeti ile yönetimin aldığı kararlar çerçevesinde, üniversitenin yeni açılacak bölümlerinin, yenilikçi, ülkemizdeki sektörlerle uyumlu ve dünyadaki diğer üniversitelerle yarışabilir olması benimsenmiştir” şeklinde konuştu.

YENİ PROGRAMLAR EKLENİYOR

Halihazırda üniversitenin çatısı altında eğitim veren Meslek Yüksek Okulu’nda devam eden ve çoğunluğu sağlık bölümlerinden oluşan 33 bölüme ek olarak Bilgisayar Programcılığı, Elektrik ve Elektronik programlarının da sisteme eklendiğini dile getiren Kırmızı, ayrıca Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin yanına Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda antrenörlük, rekreasyon, spor yöneticiliği bölümlerinin de önümüzdeki yıl yeni açılacak olan spor ağırlıklı modern yerleşkede eğitim öğretim hayatına başlayacağını sözlerine ekledi. Kırmızı, Doğa Sigorta olarak Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımı, Büyükçekmece Basketbol Takımı, İTÜ Amatör Branşlar sponsorluğu beraberinde daha sayısız amatör kulüp ve oyuncuya destek verdiklerini, sponsorluk ve sosyal sorumluluk projelerini spor ve gençlik üzerine kurgulamayı misyon edindiklerini, bu doğrultuda destek verdikleri İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin de sağlık ve spor alanında üst düzeyde eğitim verecek kabiliyette olmasını sağlayacaklarını belirtti. 

Doğa Sigorta CEO’su ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı

GRUP ŞİRKETLERDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Başta kurucu vakıfları ve destekçileri Doğa Sigorta, Doğa Hospital ve Mesleğim eğitim kurumlarının yanı sıra diğer grup şirketlerin desteği ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin öğrencilerine güçlü ve güncel bir eğitim sunduklarını aktaran Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri için, grup şirketlerinin uygun departmanlarının çalışma ortamı sunarak, bir laboratuvar niteliğinde fayda sağladığını da aktardı. Bu bağlamda mezun olacak öğrencilerin istihdamına da yönelik, tüm Kırmızı şirketlerinin imkanlarını seferber edeceğini belirtti. Ayrıca Beşler sucuk, Beşler Et, Beşler Süt ve Yoğurt, Beşler Gıda Grubu gibi dost şirketlerin de üniversitenin gastronomi bölümü öğrencilerine staj uygulama eğitim ve iş anlamında destek vereceği bilgisini verirken öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak bu gibi çalışmalar ve desteklerin de artarak devam edeceğini dile getirdi.

DOĞA SİGORTA’DAN KAZA SİGORTASI KORUMASI

Kırmızı, Doğa Sigorta olarak İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarına kaza sigortası koruması sağlanacağını ve öğrencilerin ailelerine de sigorta poliçelerinde indirimler sunularak onlara da özel imkanlar yaratılacağını aktardı. Geniş kitlelere sunulacak bu imkanlarla sigorta bilinci oluşturmaya da katkı sağlanacağını sözlerine ekledi. Doğa Sigorta’nın tüm Türkiye’de yaygın 2 bin acentesi ve 2 binden fazla iş ortağı ile çalışanlarının ailelerinin ve yakınlarının eğitimleri için İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde özel imkanlar sunulduğunu da belirtti. Mütevelli Heyeti ve Vakıf Başkanı Nihat Kırmızı, Ayvansaray Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı olarak pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları yardımlarla da örnek bir eğitim kurumu olmaktan kıvanç duyduklarını aktardı. Yeni dönemde açılacak yeni programlarla, sürekli gelişimi esas alan bir çalışma anlayışı ve disiplini ile son gelişmeleri takip ederken; bilim, sanat, teknoloji ve spor arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak, yenilikçi bir eğitim ve öğretim sistemini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir