DASK, TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile çalışıyor

 DASK, TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile çalışıyor

DASK, sigortalıların hayatını kolaylaştırmak için arabuluculuk süreçlerinde çözüm ortağı olarak TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile çalışıyor.

DASK, sigortalıların hayatını kolaylaştırmak için arabuluculuk süreçlerinde çözüm ortağı olarak TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile çalışıyor.Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “DASK olarak amacımız, her zaman olduğu gibi, tüm süreçlerde sigortalılarımız için en efektif ve faydalı yöntemleri sunmaktır. Bu amaç ve öncelikten hareketle, DASK ile olan itirazlarınızda da siz değerli sigortalılarımızın hayatını kolaylaştırmak için, arabuluculuk süreçlerinde çözüm ortağı olarak ülkemizin en geniş hizmet ağına sahip TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile çalışıyoruz.

Yaşanan anlaşmazlıklar karşısında zorunlu arabuluculuk sürecinde, arabulucunun atanması ve tarafların bir araya gelmesi uzun zaman aldığından, sigortalılarımızın itiraza konu tazminat ödemelerine kavuşacağı süre de gecikmektedir. Sigortalılarımız, TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi aracılığıyla ihtiyari olarak arabuluculuk yoluna başvurduklarında, dava süresince karşı karşıya kalacakları tüm masraflardan (vekil ücreti, posta gideri, bilirkişi, keşif vb. masraflar, yol giderleri gibi) ve adliyeye ayırmak zorunda kalacakları zamandan tasarruf edeceklerdir. Başka bir deyişle, sigortalılarımız DASK’tan olan talepleri bizzat dile getirerek, arabuluculuk safhasında itiraza konu tazminatlarına poliçe bedeli kapsamında masrafsız ve hızlıca kavuşabileceklerdir.

DASK olarak, tüm anlaşma süreçlerinde hızı ve kolaylığı ön planda tutuyor, ihtiyaç anında sigortalılarımızı TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ne başvurarak anlaşma sürecini hızlandırmaya davet ediyoruz. Yeni sorunlar doğmadan, menfaatin korunması esas alınarak net talepler üzerine görüşülerek ve çözümde esneklik sağlanarak yürütülen, güvenilir ve şeffaf nitelikteki bu hizmetten yararlanmak isteyen sigortalılarımızı DASK web sitemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Zamandan tasarruf edin, dava masrafı ödemeyin.”

İlginizi Çekebilir