Çocuklar için hem keyifli hem öğretici 5 internet sitesi

 Çocuklar için hem keyifli hem öğretici 5 internet sitesi

Evde olduğumuz, evden çalıştığımız bu dönemde çocuklarımızla daha fazla zaman geçiriyoruz. Arkadaşlarından ve oyun alanlarından uzak kalan çocuklarınızla, kendileri için özel oluşturulmuş sanal müzeler ile birlikte bir çok şey keşfedip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

METKIDS

çocuk-müze-eğlence-eğitim

7-12 yaş grubundaki çocuklardan ilham alan, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri de MET. Müze tarafından çocuklar ile test edilerek oluşturulan sanal müzesi MetKids, müzeyi gezme, eserleri keşfetme ve evde yaratıcı projeler üretme imkanı sunuyor.

Siteyi görüntülemek için tıklayın.

TATE KIDS

çocuk-eğlence-eğitim-müze

Dünyanın en ünlü çağdaş eserlerinin sergilendiği müze Tate, çocuklara özel oluşturduğu sanal müzesi Tate Kids’teki içerikleriyle bir müzeden fazlasını deneyimleme imkanı sunuyor. İçindeki çeşitli aktivitelerle çocuklar evde vakit geçirirken hayal gücünü geliştirip ufkunu genişletecek.

Siteyi görüntülemek için tıklayın.

SMITHSONIAN ULUSAL DOĞA TARİH MÜZESİ

müze-çocuk-eğitim-eğlence

Washington’da bulunan doğa tarih müzesi Smithsonian Ulusal Doğa Tarih Müzesi; bitkiler, hayvanlar, fosiller, mineraller, kayaçlar, meteorlar olmak üzere toplam 126 milyon örnek içeriyor. Bu 3 katlı müzeyi tıpkı TateKids ve MetKids gibi online olarak keşfedebilirsiniz.

Siteyi görüntülemek için tıklayın.

 

GLAZER ÇOCUK MÜZESİ

müze-çocuk-eğlence-eğitim

Glazer Children’s Museum, çocuklara sanal deneyim sunmak yerine evde basit malzemelerle bile yapabilecekleri etkinlik fikirleri veriyor.

Siteyi görüntülemek için tıklayın.

 

BONUS:  GOOGLE ART AND CULTURE

sanat-çocuk-müze-eser-eğlence

Sanat severler tarafından son zamanların popüler internet sitesi haline gelen Google Art and Culture ile ailenizle birlikte yüksek çözünürlükteki sanat eserlerini keşfedebilir, 360 videoları izleyebilir, tanınmış önemli noktaları gezebilir, ve eserlerle ilgili bütün bilgilere erişebilirsiniz.

Siteyi görüntülemek için tıklayın.

Google Market ya da App Store üzerinden indireceğiniz Arts & Culture adlı uygulamasında ise AR (artırılmış gerçeklik ) teknoloji sayesinde sanat eserlerinin gerçek boyutlarını evinizde görebilir ve yine artırılmış gerçeklik sayesinde evinizi bir müzeye dönüştürüp içinde gezebilirsiniz.

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir