Bupa Acıbadem sigortalı sayısını yüzde 51 artırdı

 Bupa Acıbadem sigortalı sayısını yüzde 51 artırdı

Dünya çapında 38 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bütünsel sağlık hizmetleri şirketi Bupa’nın Türkiye organizasyonu Bupa Acıbadem, 2021 yılında %22 prim büyümesi ve %51 sigortalı artışı elde etti. Şirket, sağlık sigortası alanında %17,1 pazar payı elde ederken, net kârını geçen yıla göre %40 oranında artırarak 361,5 Milyon TL düzeyine taşıdı.

Sigortalılarının bugün ve gelecekte daha uzun, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamalarına yardımcı olmak ve daha iyi bir dünya yaratmak misyonuyla hizmet veren Bupa Acıbadem, 2021 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. 2021 yılının tüm zorluklarına rağmen, % 22 prim büyümesi ve % 51 sigortalı artışı elde eden Bupa Acıbadem, 2021 yılı sonu itibari ile sağlık sigortası alanında % 17,1’lik pazar payı elde etti. Net kârını ise geçen yıla göre % 40 oranında artırarak 361,5 milyon TL düzeyine taşıdı. Finansal sonuçları yorumlayan Bupa Acıbadem Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürcan, makro ekonomik alanda yaşanan tüm dalgalanmalara ve tazminat seviyelerinin bir önceki yıla göre çok artış göstermesine rağmen başarılı bir yıl geçirdiklerini ve stratejik hedefler ile uyumlu bir sonuç elde ettiklerini belirtti.

‘HEDEFİMİZ BÜTÜNSEL SAĞLIK HİZMETLERİ ALANINDA DA YATIRIMLAR YAPMAYA BAŞLAMAK’

Bütünsel sağlık hizmetleri alanında dünyanın lider kurumlarından Bupa’nın Türkiye organizasyonu olan Bupa Acıbadem, 2021 yılı sonunda bireysel sağlık sigortası prim üretiminde % 44 büyürken, bireysel sağlık sigortalı sayısını % 42, kurumsal sağlık sigortalı sayısını da % 53 arttırdı. Gökhan Gürcan, Bupa Acıbadem’in pandemi etkisi ve ekonomik dalgalanmalara rağmen son derece başarılı bir tablo ortaya koyduğunu belirterek, “2021 yılı yüksek rekabetin, herkes için zorlu koşulların olduğu bir yıldı. Buna rağmen bireysel alanda agresif büyüme stratejimizi hayata geçirdik ve tamamlayıcı sağlık sigortacılığı alanında etkin olduk. Kişiye özel tamamlayıcı sağlık sigortası ürünümüz hem dağıtım kanallarımız hem de müşterilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Aldığımız ivme sayesinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortalı (TSS) adedinde 2020 yılına göre 2021’de % 145’lik bir artış yakaladık. 2022 yılı karlılık açısından zor bir yıl olacak, fiyat artışları sigortacılık alanında da müşterilerimizi etkileyecek. Bu noktada tüm ekosistemimize – değer yaratma misyonumuzu sürdürerek – destek olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz ise sağlık sigortacılığı alanında büyümeye devam ederken, bütünsel sağlık hizmetleri alanında da 2022 yılından itibaren yatırımlar yapmaya başlamak” dedi.

‘DİJİTALLEŞME YATIRIMLARIMIZ HIZIMIZI ARTIRDI’

Dijitalleşme yatırımları sayesinde odaklanılan süreçlerde daha büyük bir hız yakalama ve daha fazla değer üretme fırsatı yakaladıklarına değinen Gürcan; “Dijital platformlardan 7/24 tıbbi danışmanlık verilmesi, mobil üzerinden kurum ödemeleri ile ilgili fatura süreçlerinin yürütülmesi gibi projelerimizi sürdürdük. Dijitalleşme çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Mükemmel müşteri deneyimini odağımıza alarak iş süreçlerimizi, müşterilerimizin deneyimlediği temas noktalarımızı iyileştirmek için yeni projeler üretmeye, süreçlerimizi sürekli yeniden dizayn ederek sürdürülebilirlik odağında yolculuğumuza devam ediyoruz” şeklinde sözlerine devam etti.

‘TEK BİR ODAK ALANIMIZ VAR O DA SAĞLIK’

Pandemi koşullarındaki sağlık giderlerinin finansmanında kamu yararını da gözeterek yeni ve yenilikçi hizmetleri sektöre kazandırmaya devam ettiklerine değinen Gürcan; “Bizim tek bir odak alanımız var o da “Sağlık”. Tüm gücümüz ve imkanlarımız ile kurumlar, bireyler ve tüm ekosistemimiz için sağlıklı ve mutlu yaşam inşa etmek ve bu alanda farkındalık ve değer yaratmak için çalışıyoruz. Salgın hastalıkları sigorta kapsamına alan ilk şirketiz.  Sigortalılarımızın ihtiyaçlarını önceden öngörerek çözümler üretiyor, hem kurumsal hem de bireyselde sigortalılarımızın hekimlik, tanı veya tedavi ihtiyaçları dışında çok daha kapsamlı hizmetler almasına destek oluyoruz. Tamamen iç kaynaklarımızla geliştirdiğimiz ve veri güvenliğine odaklanılarak altyapısı kurgulanan otomatik provizyon sistemlerimiz sayesinde, provizyon beklemeye son vererek müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktayız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir