Axa Sigorta’nın katkılarıyla hazırlanan Efsaneler belgeseli beIN Iz’de

Axa Sigorta’nın katkılarıyla hazırlanan Efsaneler belgeseli beIN Iz’de

Axa Sigorta’nın katkıları ile Tuluhan Tekelioğlu tarafından çekilen ve Ayşe Kulin, Cüneyt Arkın, Şenol Güneş gibi Türkiye’nin yaşayan efsanelerini bir araya getiren ‘Efsaneler’ belgeseli beIN Iz kanalında izleyicilerle buluşuyor.

 Türkiye’nin öncü sigorta şirketlerinden Axa Sigorta desteği ile hazırlanan ödüllü belgeselci Tuluhan Tekelioğlu’nun son eseri ‘Efsaneler’ belgeseli 19-20-23-25 ve 27 Şubat tarihlerinde beIN Iz ekranlarına geliyor. Belgesel Türkiye’nin her biri kendi alanında yaşayan efsanelerini ve onların derin hayat tecrübelerinden süzülen bilgeliği konu alıyor.

Belgeselin kahramanları ise Türkiye’de her kuşağın hafızasında apayrı bir yere sahip olan 9 değerli isimden oluşuyor: Yazar Ayşe Kulin, sinema sanatçısı Cüneyt Arkın, piyano virtüözleri Güher-Süher Pekinel, tiyatrocu Nevra Serezli, plastik cerrahi profesörü Ömer Özkan, milli takım antrenörü Şenol Güneş, ressam ve sanat eğitmeni Süleyman Saim Tekcan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen.

DOKUZ EFSANE İSİM AXA SİGORTA SPONSORLUĞUNDA BİR ARAYA GELDİ

Uyandığı her günü yeni bir maceranın başlangıcı gibi yaşayan, hareketi kısıtlandığında bile üretmekten asla vazgeçmeyen, kazanmanın kaybetmekle başladığına inanan, inandığını emek ve sabırla hayata geçiren, hayal gücünün sınırlarını zorlamayı seven, zor zamanlarında bile tebessüm edebilen, yürümeyi seçtiği yolda iz bırakan bu dokuz efsane isim Axa Sigorta sponsorluğunda ilk kez bir belgeselde bir araya geldi.

‘EFSANELERİMİZ BİZE HAYAT TECRÜBELERİNDEN SÜZÜLEN ANILARIYLA BU ERDEMLERİ HATIRLATTI’

Türkiye’de unutulan değerleri genç kuşağa yeniden hatırlatmak için bu belgeseli çekmeye karar verdiğini dile getiren yönetmen Tuluhan Tekelioğlu; “Sabır, vazgeçmemek, çok çalışmak, empati yapmak, tevazu sahibi olmak gibi erdemleri unutmuştuk. Efsanelerimiz bize kendi hayat tecrübelerinden süzülen anılarıyla bu erdemleri hatırlattı. Pandemi döneminde belgeselin her aşaması çok çaba gerektirdi. Belgeselimizin montajını yapmaya gittiğim Fransa’da 10 gün karantinada kaldım. Öyle ki Fransa’nın Türkiye’ye sınırlarını kapattığı dönemde Fransa İç İşleri Bakanlığı’nın izniyle çıkış yapabildim. Bu süreçte Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin ve Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’in desteği unutulmazdı” dedi.

‘EFSANELER BELGESELİNE KATKI SAĞLAMAK BİZE MUTLULUK VERİYOR’

Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise konuyla ilgili olarak açıklamasında “Axa Sigorta olarak insanlığın gelişimi adına insanlık için önemli olanı korumak için çalışıyoruz. İnsanlığın geleceği için etkili olacağını düşündüğümüz her alanda varız. Tuluhan Tekelioğlu’nun ülkemizin her biri kendi alanında benzersiz izler bırakmış olan değerli efsaneleri ile birlikte ürettiği belgesele katkı sağlamak bize mutluluk veriyor. ‘Efsaneler’ belgeseliyle birlikte hem sanatsal ifadeye hem de ülkemizin kültürel ve entelektüel mirasının farklı kuşaklara aktarılmasına destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Efsaneler belgeselinin yayın gün ve saatleri şunlar:

  • 19 Şubat Cumartesi 19:30
  • 20 Şubat Pazar 12:45
  • 23 Şubat Çarşamba 18:15
  • 25 Şubat Cuma 16:45
  • 27 Şubat Pazar 17:15