Aveon Global fintech yatırımlarına hız verdi

Aveon Global fintech yatırımlarına hız verdi

Aveon Global Sigorta her geçen gün yatırımlarına bir yenisini eklemeye devam ediyor. Fintech sektöründe adından sıkça söz ettiren Ozan Elektronik Para A.Ş.’e hissedar ortak olarak giriş yapan Aveon Global Sigorta Genel Müdürü Kemal Gül, yatırımlarının sürdürülebilir olacağını vurguladı.

Sigorta sektörünün yenilikçi ve genç şirketlerinden olan ve Aveon Global Sigorta her geçen gün yatırımlarına bir yenisini eklemeye devam ediyor. Fintech sektöründe adından sıkça söz ettiren Ozan Elektronik Para A.Ş.’e hissedar ortak olarak giriş yapan Aveon Global Sigorta Genel Müdürü Kemal Gül, yatırımlarının sürdürülebilir olacağını vurguladı.

Konu hakkında konuşan Aveon Global Sigorta Genel Müdürü Kemal Gül, insurtech ile fintech arasındaki etkileşimin ve yaratacağı sinerji ve enerjinin farkında olduklarını ve buna büyük önem verdiklerini belirtti. Gül, son 10 yılda gelişen ve büyüyen fintech sektöründe önemli fırsatlar olduğunu ve bu fırsatların sigorta sektörü için, özellikle de acenteler başta olmak üzere tüm dağıtım kanallarına büyük kolaylıklar sağladığına değindi. COVID-19 dönemi sonrası yeni ekonomik alışkanlıkların fintech sektörünü yeni alanlar açmaya mecbur kıldığını belirten Gül, bu yeni dönemin Aveon Global Sigorta ve Ozan Elektronik Para gibi şirketlerin yıldızını daha da parlatacağını belirterek sözlerine son verdi.