Aveon Global’den Prag’a önemli ziyaret

 Aveon Global’den Prag’a önemli ziyaret

2024 yılı büyüme planlarına yurtdışı yatırımlarını da koyan Aveon Global Sigorta bu kapsamda öncelikli ziyaretini Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’a gerçekleştirdi. 

2024 yılı büyüme planlarına yurtdışı yatırımlarını da koyan Aveon Global Sigorta bu kapsamda öncelikli ziyaretini Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’a gerçekleştirdi. T.C. Prag Büyükelçisi, Başmüzakereci ve AB İlişkileri Eski Bakanı Egemen Bağış’ın davetlisi olarak Prag’a yapılan ziyarette; Aveon Global Sigorta Genel Müdürü Kemal Gül, Aveon Global Sigorta CMO’su Emrah Yaşar ve Aveon Global Sigorta IT ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Melek Yılmaz yer aldı.

T.C. Prag Büyükelçiliği’nde gerçekleşen resmi görüşmelerde Ticaret Müşaviri Berat Demirci Cörüt de hazır bulundu. Ziyaret sebebiyle konuşan Egemen Bağış, Çekya ile Türkiye arasındaki ihracat hacminin ve uluslararası ilişkilerin son yıllarda artan bir hacimle %100’ün üzerinde bir büyüme sağladığını kaydetti. Bağış, Türk yatırımcılar için öncelikle fintech ve insurtech alanında ciddi fırsatlar olduğuna değinerek bunun somut haliyle realize olması için her türlü desteği vermeye devam edeceklerine değindi. Bu vesileyle insurtech yatırımları konusunda Çekya’da fırsatları kollayan Aveon Global Sigorta heyetine teşekkür edilerek görüşmelere devam edildi.

Kemal Gül, bağlı oldukları sermaye grubunun global yatırımlarına değinerek bunlara bir yenisini ekleme konusunda 2024 yılında önemli çalışmalar yaptıklarına değindi. Bu anlamda, AB ülkesi olması ve vergiler bakımından avantajlarının yanında insurtech alanında ciddi fırsatlar taşıması sebebiyle Çekya konusunda ciddi istekli olduklarının altını çizdi. Bir başlangıç sayılan bu görüşmelerin bundan sonrasında da Büyükelçiliğimizin desteğiyle hızlanacağına vurgu yapan Gül, Egemen Bağış’a; ülkemizin sigorta sektörünün global pazarda yer edinmesi noktasındaki güçlü ve sürdürülebilir desteği sebebiyle plaket takdim ederek sözlerine son verdi.

Heyet daha sonrasında Ticaret Ateşesi Berat Demir Çörüt tarafından sunulan fizibilite ve ülkedeki sigorta sektörüne dair genel verileri dinledi. Sürdürülebilir kalkınma alanında da önemli avantajlar içeren Çekya, Doğu Bloku ülkeleri arasında sigorta ve insurtech açısından en yüksek fırsatları taşıyan ve tüketici alım gücü açısından da ilk sıradaki ülke konumunda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir