Atilla Benli yeniden Zurich Sigorta’da

 Atilla Benli yeniden Zurich Sigorta’da

Bupa Acıbadem Sigorta’da genel müdürlük görevi yürüten ve kısa süre önce görevinden ayrılan Atilla Benli, 1 Nisan 2024 itibarıyla Zurich Yaşam Genel Müdürü ve Zurich Sigorta Genel Müdür Başyardımcısı sorumluluklarını üstlenecek.

Atilla Benli, 1 Nisan 2024 itibarıyla Zurich Yaşam Genel Müdürü ve Zurich Sigorta Genel Müdür Başyardımcısı sorumluluklarını üstlenecek.

Konuyla ilgili şirketin sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı: “Yeniden Hoş Geldin Atilla Benli!

Zurich Sigorta Grubu, Mapfre Türkiye’nin hayat operasyonlarını satın almasının ardından liderlik ekibini Atilla Benli ile güçlendiriyor.

Sektörün sevilen ve tecrübeli ismi Atilla Benli, yeniden Zurich ailesine katılıyor. Atilla Benli, 1 Nisan 2024 itibarıyla Zurich Yaşam Genel Müdürü ve Zurich Sigorta Genel Müdür Başyardımcısı sorumluluklarını üstlenecek.

“Daha iyi ve güçlü bir isim düşünemezdik”

Zurich Sigorta Grubu Türkiye CEO’su A. Yılmaz Yıldız, Benli’nin Zurich’e yeniden katılmasına ilişkin, “Atilla ile uzun yıllar bir arada farklı şirketlerde sayısız başarıya imza attık. Kendisiyle yeniden birlikte çalışacak olmaktan son derece memnunum. Elementer Sigortacılık, Hayat ve Bireysel Emeklilik (BES) branşlarında sahip olduğu engin birikimiyle Grubumuzun, hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik alanındaki büyüme planlarına liderlik etmek için daha iyi ve güçlü bir isim düşünemezdik” dedi.

“Beş yıllık aranın ardından, yeni hedeflerle yola çıkıyoruz”

Atilla Benli ise yeni görevleriyle ilgili, “Beş yıllık bir aranın ardından yepyeni hedef ve sorumluluklarla Zurich ailesine dönüyor olmaktan heyecan duyuyorum. Birlikte daha önce çalışma tecrübesi edindiğim bu deneyimli ekiple yeniden yola çıkıyor olmak mutluluk verici” dedi.

İlginizi Çekebilir