Astro günlük 9 Şubat 2024

 Astro günlük 9 Şubat 2024

Bugün Ay’ın Kova burcuna geçmesiyle gökyüzünde Kova vurgusu artıyor. Ay ile birlikte Güneş ve Merkür de Kova’da ilerliyor. Kova burcu aykırı, objektif, özgürlükçüdür. Tamamen kendine hastır. Düşünce yapısı, giyimi kuşamı, saçı, hareketleri kendini bir şekilde “ben Kova’yım” diye ele verir.

Bu günlerde biz de kendimizde Kova etkisi görmeye başlayabiliriz. Hayata, işleyişe, yaşam felsefemize farklı sorular yöneltebiliriz. Daha önce hiç keşfetmediğimiz yollara ayak basmak isteyebiliriz. Kendimizi diğerlerinden “farklı” hissedebiliriz. Sanki kimse bizi anlamıyormuş gibi gelebilir. Ayrık otu gibi davranıp, sürünün tam tersine koşmak isteyebiliriz.

Motomot yaptığımız gündelik işlerin insanlığa, topluma ne kadar faydalı işler olduğunu anlamaya çalışabiliriz. Bazı yaptığımız şeyler boş gelebilir. Bir anda büyük pencereden bakıp, puzzle’ın hangi parçası olduğumuzu görmek isteyebiliriz. Kendimizi aşırı önemsesek de aslında toplum için bir karınca olduğumuzu farkına varabiliriz.

Sadece düşünmek can sıkıcı olabilir. Teorik olmadan, uygulamadan uzak kalmadan hayata entegre olabilmeliyiz. Kova bakış açısını kazanmış olabiliriz ama bunu hayatımızın bir yerine koyabiliyor olmamız lazım. Sonuçta yaptığımız sorgulamalar kendimizi ya da başkasını yermek için değil, bizi ileriye taşımak için olmalı.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir