Astro günlük 8 Şubat 2024

 Astro günlük 8 Şubat 2024

Bugün Ay saat 10:52 ile 16:59 arasında boşlukta ilerliyor. Önemli kararlarımızı alırken, yeni bir işe başlarken bu saat aralığını kullanmamaya çalışalım. Zira işlerimizin boşlukta, havada asılı kalma olasılığı var. Gün boyunca etkili olan Güneş – Uranüs karesi ise baba, müdür, yönetici gibi otorite figürleri ile yapacağımız görüşmelerde dikkatli olmamız konusunda bizi uyarıyor. Bugün beklenmedik krizler yaşanabilir!

Şubat ayı üretmek, koşturmak, aksiyon almak istediğimiz bir ay. Bir şeyler yapmak istiyor ama ne yapacağımızı bilemiyor olabiliriz. Bazen elimizi attığımız her şey kuruyor, dökülüyor gibi hissedebiliriz. Düşünürüz, taşınırız, planlar yaparız ve hep isabetli adımlar atmak isteriz. Yolumuza hiç taş çıkmasın, hiç takılıp düşmeyelim, hiçbir engebe ile karşılaşmayalım isteriz. Hayatın gerçeklerini göz ardı edip bu arzulara sımsıkı sığınırız.

Fakat hayatın bizim için farklı planları vardır. O bizim bakış açımızın tersine, sonuca değil yola odaklıdır. Bunu bir yolculuk olarak değerlendirmeyi öğretmek ister. Yolculuğun tadını çıkarmamızı, anın kıymetini bilmemizi ister. “Anı yaşa” dillere sakız olsa da kaç kişi bunu başarabilmiştir? Kaç kişi sırtına yaslanıp gözlerini kapatıp yavaşlayabilmiştir? Daha çok bir şeyleri oldurmaya, olmayan şeylere dert yanmaya meyilliyiz.

Sınırsız hayal kurmak bize verilmiş büyük bir nimet olsa da hayatın yazılı kurallarını göz ardı etmemek gerekiyor. Hedeflerimiz, planlarımız her zaman olmalı ama sadece bunların gerçekleşip gerçekleşmemesine takılı kalmak bizi yıpratır. Ve hayat bizi eğmek, bükmek için elinden geleni yapar. Esnek olmalı, yeniliklere açık olmalı, uyum sağlayabilmeli ve en önemlisi her koşulda kendimizi mutlu edebilmeliyiz. Eğer istersek kendimizi mutsuz edecek 1milyon sebep bulabiliriz. Eğer istersek kendimizi mutlu edecek 1 milyon sebep de bulabiliriz. Seçim bizim.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir