Astro günlük 8 Haziran 2022

 Astro günlük 8 Haziran 2022

Bugün nispeten daha sakin bir gündeyiz. Tabi ne kadar sakin orası tartışılır. Akrep-Boğa aksındaki tutulmalar üzerine Merkür retrosu ve son noktayı koyan İkizler yeniayı. Hala kendimize gelemedik. Gün içerisinde zaman geçmiyormuş gibi gelse de Nisan, Mayıs ayları oldukça zorlu geçti ve birçok kişinin hayatını değiştirdi. Kimilerinin hayatındaki belirsizlikler ise hala sürüyor ve biz sürekli bir şeyleri beklemeye alışkınız. Hep hayatımızda tamamlanması gereken bir eksiklik vardır ve biz o tamamlanmadan bir türlü huzura kavuşamayız.

Mutlu olmak, hayatı yaşamak için sürekli bir şeylerin tamamlanmasını beklemeyi bir kenara bırakalım. Mezun olmak, iş bulmak, birliktelik yaşamak, ev almak vb dilek listemizdeki her bir madde gerçekleşmeden mevcut hayatımızla mutlu olmayı, huzurlu olmayı ve yetinebilmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Yetinebilmek daha fazlasını istememek değildir. Hem şu anki halimizle mutlu olup hem de hayatımıza istediklerimizi katmak için çaba sarf edebiliriz. Öncelikli olarak elimizdekinin kıymetini bilmeliyiz.

Sarsıcı günlerin etkisini üzerimizde hala taşısak da bu günlerin biraz keyfini çıkarmaya çalışalım. Çünkü biraz daha zorlu zamanlar yaşayacağız. Eylül’den itibaren hayatımız yine roller coaster gibi bir dipte bir zirvede olacak. Amacım korkutmak ya da felaket tellallığı yapmak değil. Tam tersine üstesinden kalkamayacağımız zorluğun bize verilmeyeceğine inananlardanım. Ruhumuzu, psikolojimizi ve beraberinde sağlığımızı güçlü tutarak bu günleri atlatacağız. Kendimize vakit ayırmak işte bu nedenle çok önemli.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir