Astro günlük 7 Ocak 2022

Astro günlük 7 Ocak 2022

Hayatın koşturmacalı döngüsünde zaman kavramını yitirmiş gibi hissedebiliriz. Gün içerisinde zaman geçmiyormuş gibi hissederken bir yandan dönüp baktığımızda yılların su gibi aktığına şaşıp kalabiliriz.

Zamanın bu kadar şaşırtmacalı olmasının hem iyi yanları hem bizi zorlayan tarafları var. Öncelikle yaşadığımız travmaların geçmesinde maalesef zaman kadar etkili olan başka bir şey yok. Bir yandan da her şeyin ne kadar geçici olduğunu anlamak için hayatımızı kısa bir film gibi gözümüzün önümüze getirmemiz yeterli. Hangi zorlukları atlatmışız? Onsuz yapamam dedikten sonra neler neler yapmışız? Geçmişte sıkı sıkı tırnaklarımızı geçirdiğimiz hangi şeyler ellerimizden kayıp gitmişken devam etmişiz? Asla affetmem dedikten sonra neleri unutup aşmışız?

Ne kadar büyük konuşursak hayat bizi oradan zorlamaya devam eder. Eğer, büker gerekirse kırar ve bir şekilde oldurur. Yine kibrin gölgesinde esip gürlersek koşar gelir bulur ve yine oldurur. O sert köşemizi yusyuvarlak yapana kadar bizi törpüler durur. Kollarımızı açıp kendimizi teslim etmeyi öğrendiğimizde ancak bir uzlaşmaya varabiliriz. Yine de bitmez. Satürn Döngüsü gelir, Plüton karşıdan bakar, Mars alev alev yakar.

Herkes Zümrüdü Anka kuşu gibi küllerinden doğmaya meraklıdır ama kimse onun kül olmak için önce ölmesi gerektiğini idrak etmez.

Hayatımızı, kendimizi, yaptıklarımızı, inandıklarımızı enine boyuna sorguladığımız bir dönemdeyiz. Gerçekten ne istediğimize karar vermek oldukça zor. Bir yandan kalbimizi dinlememiz gerekiyor. Bir yandan gerçekçi olmamız. Bir yandan da hayallerimizin peşinden koşmamız gerekiyor.

Hepsini bir dengeye oturtmak bir anda olmayacak. Bazı şeyleri de yaşayarak öğrenmek, yolda giderken esnek olmak gerekiyor. Sağa sola sapabilmeli, lazım olduğunda geri dönebilmeyi bilmeliyiz.

Sevgiyle kalın.