Astro Günlük 7 Aralık 2021

Astro Günlük 7 Aralık 2021

Ay günün ilk yarısında Oğlak burcunda ilerliyor.

07:42-14:38 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor ve 14:38’ten sonra Ay Kova burcuna geçiyor. Ay’ın bir burçtan başka bir burca geçerken hiç bir gezegenle kontak kurmadığı zaman dilimi için “Ay boşlukta” ifadesi kullanılır.

Bu zaman diliminde yeni bir işe başlandığında ya da bir söz verildiğinde o işin havada kalması ya da “boşlukta” süzülüp yarım kalması muhtemeldir.

Günün büyük bir kısmında Ay’ın boşlukta olması ve Merkür Neptün karesinin etkisiyle zihnimiz çok bulanık olabilir, kafamız sanki bulutların üstünde gibi hissedebiliriz.

Düşüncelere dalıp uzaklara gitmemiz olası.

Kendimize geldiğimizde oraya nasıl geldiğimizi anlamayabiliriz, düşüncelerimiz daldan dala atlamış, ipin ucu kaçmış olabilir.

Bu hafta genel olarak gökyüzü gergin bir enerjiye sahip ve çalkantılı bir enerji taşıyor. Tarafsız olamayabilir, net algılamakta zorlanabiliriz.

Önemli kararları, sözleşmeleri, e-postaları bugün imkanımız varsa erteleyelim.

Yine de imzalayacağımız bir sözleşme varsa dikkatlice okuyalım ve her şeyin net anlaşıldığından emin olalım.

Bugün aldanmaya ve aldatılmaya açık bir gün, etrafımızdan dolandırılma, hacklenme haberleri duyabiliriz.

Başkalarının fikir ve tavırlarından oldukça etkilenebiliriz.

İnsanlar dört bir yanımızdan çekiştirip bir şeyler anlatıp kafamızı iyice karıştırabilir.

Kendimizi aşırı dağınık hissedebiliriz ama dağınık olan zihnimiz ve bugün toparlanması çok zor. O yüzden kendimize kızmak ya da zorlamak yerine rölantide gitmeye çalışalım.

Hayal dünyası aktif olduğundan bunu olumlu kullanıp şiir, hikaye, senaryo yazmak gibi edebi yeteneklerimize eğilebiliriz.

Sezgilerimiz çok güçlü, bir köşeye çekilip onlara kulak vermek, iç dünyamızı dinlemek için meditasyon yapmak çok faydalı olacaktır.