Astro günlük 5 Ocak 2024

 Astro günlük 5 Ocak 2024

Günler ne kadar hızlı geçiyor değil mi? Yılbaşı, ay başı, hafta başı derken yeni yılın ilk hafta sonu gelmek üzere! Eskilerle vedalaştık, yepyeni kararlar aldık, hedeflerimizi önümüze koyduk. Bazıları hakkında nasıl hayata geçireceğimize dair en ufak bir fikrimiz yok. Ne kadar umutlu olsak da bugün bir önceki günün aynısı gibi geliyor. Yine de pes etmiyoruz. Zihnimizdeki bu gitgeller arasında biraz dağıldık, yorulduk. Kafamız tam anlamıyla kazan gibi oldu. Elbette ki bir anda her şeyin değişip huşu içinde olmamız mümkün değil. Stresin ruhumuzda yarattığı artçılar devam ediyor. Bugün biraz hasar tespiti yapabiliriz.

Bu hafta gerim gerim gerilirken birilerini kırdık mı? Belki şahsi anlamda üzmek istemesek de başka bir konuya sinirlenmişken hırsımızı yakınımızda birinden almış olabiliriz. Ya da işimize gücümüze aşırı yoğunlaşıp ailemizi, eşimizi, sevgilimizi ihmal etmiş olabiliriz. Bugün biraz gönül alma, biraz kırgınlıkları toparlama günü olabilir.

Moralimiz bozukken kişisel bakımımızı ihmal edip, aynaya baktığımızda karşılaştığımız kişiden memnun olmayabiliriz. Saçımızı taramak bile lüks gelebilir. Halbuki ılık bir duş alıp, sevdiğimiz bir kazağı giymek enerjimizi değiştirecek ve bizi umutsuzluk girdabından kurtaracaktır. Güzel bir parfüm, koku, aromatik bir yağ hemen bizi keyiflendirebilir.

Sevdiğimiz bir şarkıyı açabilir hatta ona eşlik edebiliriz. Söylemek istediğimiz ama söyleyemediğimiz kelimelerin boğaz çakramızda yarattığı tıkanıklık bir nebze olsun rahatlayacaktır. Hafif, bizi bunaltmayacak, romantik bir film izleyebiliriz. Her izlediğimiz şeyin belgesel tadında, aşırı anlamlar yüklü olmasına gerek yok. Kafamızı dağıtmak, keyiflenmek hakkımız.

Sorunsuz bir hayat mümkün değil fakat geminin dümeni bizim elimizde. Karşılaştığımız zorluklar karşısında rotayı başka yöne çevirebilir, su alan, darbe görmüş alanları kendimiz onarabiliriz. Öncelikle kendimize şefkatli olmayı öğrenmeliyiz. Kendimizi değersiz hissettiğimiz her an daha çok negatifliği üzerimize çekeriz. Bugün küçük ama etkili hareketlerle enerjimizi, havamızı değiştirelim.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir