Astro günlük 4 Ocak 2023

Astro günlük 4 Ocak 2023

Astrolojide iyicil gezegen olarak adlandırılan Jüpiter ve Venüs bugün olumlu bir açı yapıyor. Sevgi, yardımseverlik, bolluk, bereket ve maneviyatla dolu bir gündeyiz. Şifalanmak için bize ne iyi geliyorsa bugün vakit ayıralım. Çekim yasasını çalıştırmak için çok uygun bir zaman ve bütün haftayı değerlendirebiliriz. Ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat edelim. Şaka yoluyla söylediğimiz bir cümle bir anda gerçek olabilir ve aklımıza gelen başımıza geldi diye üzülebiliriz. Sokak hayvanlarını unutmayalım, ihtiyacı olan herkesin karşılıksız yanında olmaya çalışalım. Kalp kırmamaya, karma yaratmamaya dikkat edelim.

Kalbimizden geçen dileklerimizin gerçek olacağı bugünü çok iyi değerlendirelim. Hayatımızda olmasını istediğimiz beş dileğimizi düşünelim. Bu dileklerin gerçekleşmesi için ne gerekiyor, önündeki engeller ne ve gerçekten kalbimizden onların gerçekleşmesini istiyor muyuz? Bu dilekler, hedeflerimizle ve yaptıklarımızla örtüşüyor mu? Hayatımızda yaşadığımız zorlanmalarla başa çıkabilmek için bugünün enerjisinden maksimum seviyede yararlanmaya çalışalım. Meditasyon, reiki, olumlama, dua, ilahi olanla bağlantı kurma çalışmaları için çok uygun bir gün. Farklı deneyimler yaşayabilir, daha önce hiç hissetmediğimiz duygulara şahit olabiliriz. İmgeleme çalışmaları yapabiliriz. Dileklerimizi, isteklerimizi tek tek yazabiliriz. Sevgimizi dile getirebilir, paylaşmanın tadına varabiliriz.

Hayatımızdan ve davranışlarımızdan tek sorumlu olan biziz. Hayatımızı değiştirmek istiyorsak yine tek aksiyon alacak kişi biziz. İstediklerimize, dileklerimize, konuştuklarımıza, evrene verdiğimiz enerjiye dikkat etmemiz gerekiyor. Daha önceki yazımda bahsettiğim dilek dilerken dikkat etmemiz gerekenler bölümünden tekrar alıntı yapacağım.

“Örneğin araba istiyoruz. Arabanın modeli, rengi, o arabayla hangi tatillere gideceğiz yazalım. Terfi alınca, kredi çekince gibi koşullar koyarak kısıtlamadan sadece istediğimizi ve ona sahip olduktan sonra hissedeceğimiz güzel duyguları yazalım. Kullandığımız kelimelere dikkat edelim. “Kazasız, belasız arabayı kullanalım” demek yerine “mutlulukla, sağlıkla” diyebiliriz. Oradaki “kaza, bela” kelimeleri negatif enerjiyi çekebilir. Olumsuz anlam içeren bir kelimeyi sonuna “–sız” ekleyerek olumluya çevirmek yerine sadece olumlu kelimeler kullanalım. Ve sanki dileğimiz gerçeklemiş gibi o sevinci, yapacaklarımızı, sonraki adımlarımızı yazalım. Bu çalışma dileklerimizi gerçekleştirmeye yaradığı kadar, isteklerimizi daha iyi anlamaya ve farkına varmaya da yarıyor.”

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı