Astro günlük 27 Ekim 2023

 Astro günlük 27 Ekim 2023

Bugün Ay Koç burcunda ilerlerken, yarın kesinleşecek olan Mars – Jüpiter karşıtlığının etkisi altına giriyoruz. Akrep burcundaki Mars’ın, Boğa burcundaki Jüpiter ile karşı karşıya gelmesi Cumartesi gerçekleşecek Ay tutulmasında da önemli rol oynuyor. Ay tutulması, Boğa burcu, zorlu açılar derken etrafımızda felaket tellalları da türedi hemen. “Deprem olacak, yer yarılacak, tepe taklak olacağız” denildikçe prim yapıldığı için, etik olmayan davranışlar gösteren, açıklamalar yapan bir sürü kişi var. Bizim bunlara paye vermeyecek aydınlıkta ve bilinçte olmamız gerekiyor. Gökyüzü olumsuzluk dağıtmaz, gökyüzü korku saçmaz. Gezegenler birbirleriyle zorlayıcı açı yapsa da hemen ardından bizi rahatlatacak açılar da gelir. Biz hangisini almak istiyorsak, onu hayatımıza çekeriz. Ay tutulması bizi zorlayarak kendimize “bir dur, dinlen, nefes al, farkına var” dememizi istiyor. Etrafını farkına var, kendini farkına var. Her günümüz bir koşturma içerisinde. Herkes birbirini kovalarken, hayatının, hedeflerinin neresinde olduğunu farkına var. Sevgiyi, sevmeyi, sevilmeyi farkına var. Zihnimizin vesveselerine teslim olmak yerine bizi mutlu eden kişilere, düşüncelere, aktivitelere odaklanmalıyız.

Tutulmalar, doğum haritamıza denk geldiği alanlara hayatımıza birçok yenilikler ve krizler getirir. Ruh halimiz, duygularımız, psikolojimiz de nasibini alır. Uykularımız bölünür, bazen gözümüzü kırpmadığımız gecelere yol açar, bazen ise kabuslardan bıkar usanırız. Özellikle Ay tutulmasında bu etkiler daha fazla iken Akrep burcu gibi su elementleri yoğun olduğunda etkiler katlanarak artar. Bu tutulma ülkemiz için de çok önemli olaylara gebe olduğundan kafamızı çevirdiğimiz her yere, konuya tesir ediyor.

Tutulma esnasında Ay Boğa burcunda, Güneş de Akrep burcunda olacak. Merkür ve Mars da Akrep burcunda olduğu için Akrep vurgusu artıyor. Akrep burcu intikamı, hırsı sever ve tıpkı bir akrep gibi derinden, gizli gizli sokularak beklemediği anda sokar, zehrini akıtır. Fakat aynı zamanda Akrep burcu şifalanmayı, dönüşümü anlatır. Çok bilgedir ve bu bilgeliği ile övünmeyi asla sevmez. Yani Akrep burcunun birden fazla versiyonu vardır. Temsil ettiği gibi derindir, gizemlidir asla yüzeysel değildir. O’nu anlamak da hiç kolay değildir. Bu tutulma ile hayatımıza hangi Akrep’i çekeceğimizi kendimiz belirleyeceğiz.

İçimizde kabaran kıskançlık, kıyaslama, kin duygularının oyuncağı mı olacağız? İkili ilişkilerimizdeki davranış şeklimizi bu duygular mı belirleyecek? Yoksa önce kendimize sonra etrafımızdakilere şifa mı olacağız? Bildikçe aslında hiçbir şey bilmediğimizi farkına varabiliriz. Bilgi okyanusunda payımıza düşenin bir damla bile olmadığını keşfedebiliriz. Dürtülerimizin kurbanı olup pişmanlıklar girdabında kaybolmak ya da sevginin, huzurun kollarında güven içinde akışa teslim olmak, bu tutulmada seçim sizin!

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir