Astro günlük 22 Aralık 2021

Astro günlük 22 Aralık 2021

Bugün kendimizi atik, iyimser, enerjik hissedebiliriz.  İnsanları etkilemek isteyebilir, kendimizden ve yaptıklarımızdan bahsetmekten hoşlanabiliriz. Aslında bu bizim kendimizi motive etme yöntemimiz olabilir ama insanlar tarafından kibirli veya egoist olarak etiketlenebiliriz.

Peki, insanların ne düşündüğüne ne kadar takılıyoruz? Etrafımızdakilerin tepkisinden korktuğumuz için yapmadığımız şeyler var mı? Kimsenin sorgulamayacağını bilsek hangi hareketimiz, alışkanlığımız farklı olurdu? Yeni girişimlerimiz olur muydu?

Başarılı kişilerin demeçlerine göz atarsak bir şeye yeni kalkıştıkları zaman çevresindekilerin kendilerine inanmadığından bahsettiklerini görebiliriz. Bu sözlere kulak assalardı şu an oldukları o başarılı kişi olamazlardı. Hayatımızda “elalem ne der” baskısından çekinip de gerçekleştirmediğimiz neler var? Toplumun dayatmasına göre sigortalı bir işe sahip olmalı, evlenmeli, çocuk yapmalı, ayrık otu gibi yeni adetlerle meydana çıkmamalı. Gökyüzü bile büyük bir değişim enerjisine sahipken toplumun, kolektifin değişmesi kaçınılmaz. Kalıplara uymadığımız ama uymak zorunda hissettiğimiz için kendimizi suçlamamalıyız. Toplumun istediği bir hayat sürsek bile hissettiğimiz baskı neticesinde hiçbir alanda verimli olamayabiliriz.

Harekete geçmek ile her şeyi oluruna bırakmak arasında kalabiliriz. Bazen oturup saatlerce düşünerek sonuca varabiliriz, bazen ufak bir tıkırtı ilhamımızı tetikleyebilir. Kendimizi başkası ile kıyaslamak bizi hiçbir yere götürmez ve herkesin sınavı farklıdır. Kendi yolumuz kendi yaşamamız gereken deneyimlerle doludur. Normalde yavaş yürüyen birinin hızlı koşması gerekebilir. Sürekli panik, heyecanlı birinin yavaşlaması ve durması gerekebilir. İnsan hangi yolu seçmesi gerektiğini içinden bilir. Tek yapması gereken o içindeki cılız sesi gürleştirmektir. Ve nihayetinde zor olanı seçip engelleri aşıp ödülüne kavuşur. Kolay olanı seçerse kavuştuğu şey ödül olmaz. Çünkü alın teri ile kazanılan kadar değerli olmaz.

Yeni bir yıla girerken isteklerinizi ve bu doğrultuda hedeflerinizi net belirlemeniz dileğiyle.