Astro günlük 20 Şubat 2024

 Astro günlük 20 Şubat 2024

En son 15 yıl önce Kova burcunda kavuşan Kiron ve Kuzey Ay Düğümü bugün Koç burcunda kavuşuyor! Peki, bunun bize etkileri ne olacak? Kuzey Ay Düğümü kendimizi ileriye taşımak ile ilgilidir. Tekamül seviyemizi artırmak, kişisel ve ruhsal gelişimimizi sağlamak için neler yapmamız gerektiğine ışık tutar. Bir asteroit olan Kiron ise astrolojide “yaralı şifacı” olarak geçer. Çok fazla hırpalanmış, yalnız kalmış ve her şeyi tek başına yapmak zorunda kalmış mitoloji karakteri Kiron bütün bu olumsuzluklardan güçlenerek çıkmıştır. Size tanıdık geldi mi?

Bu ikisinin “BEN” vurgulu Koç’ta kavuşması elbette tesadüf değil.  Gökyüzünün bize verdiği mesaj “kendini ilk sıraya koymaktan korkma!” Kiron, hayata kendi yaralarını sarmakla başlamış sonrasında öğrendiklerini aktarmış ve herkese yardımcı olmaya çalışmıştır. O artık herkese yardım edebilecek bir şifacıdır. Hatırlarsak Nisan 2023’ten beri Koç/Terazi hattındaki tutulmalar nedeniyle “ben, sen ve biz” arasındaki dengeyi sağlamamız konusunda önemli sınavlara tabi tutuluyoruz. Astrolojik olayların hepsi bir bütündür, tek tek alıp değerlendirmek yanlış olur. Belki de tam da şu anda Koç burcu vesilesi başkalarına verdiğimiz gücü ve enerjiyi geri alıp öncelikle kendimize yardım etmek için uygulamamız gerekiyordur. Sahi biz kendimiz mutlu olmadıktan sonra sevdiklerimizi nasıl mutlu edebiliriz? Kendimize bir faydamız dokunmadıktan sonra etrafımıza ne hayrımız olur?

Bugün ve hafta boyunca kalp çakrasına yönelik meditasyon ve yoga pratikleri yapabiliriz. Kalp çakrasını en etkin çalıştıracak yol ise affetmekten geçer. Şifa, bağışlamayla mümkündür. Hz. İsa her zaman önce hastalarının duygusal acılarını iyileştirmiş ve fiziksel şifa ardından kendiliğinden gelmiştir. Öz sevgi, insanın geçmişindeki insanları affedecek kadar kendine özen göstermesidir. Çünkü bu durumda geçmişte açılan yaralar artık zarar veremez. Unutmayalım yaralarımız, bizi inciten insanları değil bizi yararlar.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir