Astro günlük 20 Mayıs 2022

 Astro günlük 20 Mayıs 2022

Bugün angarya olarak gördüğümüz, uzun zamandır elimizde oyalanan işlere el atabiliriz. Ev, ofis, hayatımız, arkadaşlarımız, telefonda sakladıklarımız, bilgisayardaki masaüstü herhangi birinde fayda zarar analizi yapıp, temizliğe girişebiliriz. Bu aralar özellikle ilişkileri gözden geçirme üzerine büyük bir vurgu var. Sadece aşk ilişkileri değil, aileden birileri, çalışma arkadaşları, okuldakiler yani yaşadığımız her ilişkiyi kapsıyor.

Hayatımızda bir denge kurmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde ilişkilerimizde de denge çok önemli. Ne kadar vericiyiz, ne kadar alıcıyız? Kantarın topuzu nerede? Hiç vermeden sürekli almak, hiç almadan sürekli vermek, ikisi de sağlıklı değil. Vermeyi maddi olarak düşünmeyin. Enerji vermeyi de işin içine katmalıyız. En yakınımızdakilerden başlayarak ilişkilerimizi gözden geçirelim. Bir nevi bahar temizliği.

Kötü günde herkesin bir şekilde yanında olacağına inananlardanım. Önemli olan iyi günde yanında olmak! Senin mutluluğunu, huzurunu, başarını seninle paylaşanlar kimler? Kıskanmadan, göz dikmeden seninle güzel hisleri paylaşanlar, senin adına mutlu olanlar var mı? Bir de enerji emiciler var. Bir sorun olduğunda sürekli arar, derdini anlatır, negatifini atar, senin de enerjini bozar ve ortadan yok olur. Senin başına iyi bir şey geldiğinde ise önemsemez, kötü gününde yanında olur o da keyif aldığı için. Veya yıllarca sırtında taşırsın, bir gün yere indirirsin, kötü sen olursun.

Hayatımızda bu kişilerle karşılaştığımızda onlara öfkelenmek ve bu öfkenin kalbimizde, zihnimizde tekrar tekrar canlanması fayda vermez. Mesafe koymayı bilmeli, dur demeli ve hayatımıza devam etmeyi bilmeliyiz. Öfke, kızgınlık, verdiklerimiz için pişmanlık hepsi birer yüktür. Bu yükler birikir, ruh sağlığımızı bozar sonra da fiziksel olarak vücudumuzun belirli bölgelerinde alarm verirler. Geçmişe kelepçelenmek yerine yüklerimizle vedalaşalım. Aldığımız dersleri cebimize koyup, yola devam etme vakti. Yeni yolculuğumuzda tüm güzelliklerle ve sevgiyle karşılaşmayı kabul edelim.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir