Astro günlük 20 Aralık 2021

Bugün Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Güneş-Jüpiter ve Merkür-Uranüs olumlu açıları sayesinde haftaya yenilikçi bir bakış açısı ile başlıyoruz. Zira bu hafta gündem çok yoğun. Salı günü Güneş saat 18:59’da Oğlak burcuna girecek. 24 Aralık’ta ise büyük dönüşümler başlatacak Satürn-Uranüs kare açısı kesinleşiyor. Bugünden itibaren ise etkilerini çok net bir şekilde hissetmeye başlayabiliriz.

Hafta içerisinde planladığımız önemli bir konuşma, toplantı varsa bugünü mutlaka değerlendirebiliriz. Haberlerde, sosyal medyada daha önce duymadığımız ya da tahmin etmeyeceğimiz bir konuda yenilikler, keşifler duyabiliriz. Farklı bir konunun gündeme gelmesi bize bambaşka bir bakış açısı katabilir, vizyonumuzu genişletebilir.

Bugünlerde kendimizi güvende hissetmek isteyebiliriz. Dışarıda neler olup bittiğini evimizden, ailemizin, partnerimizin dizinin dibinden izlemeyi tercih edebiliriz. Birinin bize sarılıp “hepsi geçecek” diye teselli vermesine ihtiyacımız duyabiliriz. Özellikle Venüs geri giderken şefkat duygusuna muhtaçlığımız artabilir. Bazen kaygan bir zeminde yürüyormuş gibi hissedebilir, hiçbir konuda karar veremeyebiliriz. Ne karar verirsek verelim hatalı bir şeyler yapacakmışız gibi gelebilir. İçimizde yükselen panik duygusunu yönetebilmek için kafa dağıtıcı yöntemlere başvurabiliriz. Farklı bir konuda konuşmak, farklı bir yere gitmek, daha önce yapmadığımız bir yemeği yapmak, bize pozitif duygular hissettirecek filmler izlemek gibi aktivitelerde bulunabiliriz.