Astro günlük 2 Ocak 2022

Astro günlük 2 Ocak 2022

Bugün saat 21:33’te Oğlak burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Oğlak burcu sorumlulukları, çalışkanlığı, sadakati temsil eder. Bu yeniay ile 2022 hedeflerimizi gerçekleştirmek için gerekli olan motivasyonu bulabiliriz. Oğlak burcunun ayakları yere sağlam basar. Bu yıl için yaptığımız planları tekrar gözden geçirip, önümüze çıkabilecek pürüzler için alternatif gidiş yolları oluşturabiliriz. Her şeyi adım adım not edip organize olmak için mükemmel bir zamanlama.

Yeniay başlangıçları, dolunay bitişleri temsil eder. Yeni bir çalışma içine gireceksek, bir proje hazırlığındaysak bugün mutlaka ilk adımını atmaya çalışalım. Başlangıç adına bir mail atmak, yapılacaklar listesi hazırlamak, özet çıkarmak gibi küçük ama etkili aksiyonlar alabiliriz. Oğlak burcu kendi haritanızda hangi eve denk düşüyorsa o alanda yeni olaylar cereyan edecektir.

Bugün Merkür Kova burcuna geçiyor. Merkür ne düşündüğümüzü, neyi, nasıl söylediğimizi anlatır. Merkür, zihnimiz, dilimiz, insanlarla kurduğumuz iletişimimizdir. Kova burcu hümanist, yenilikçi, orijinal, özgürlüğüne düşkündür. Merkür Kova burcunda olduğu zaman ikili diyaloglarda daha başarılı olabiliriz. Kendimizi daha iyi ifade edebilir, karşımızdakini daha anlayışlı bir şekilde dinleyebiliriz. Zihnimiz berraklaşır ve ilerici bir bakış açısına sahip olabiliriz. Geleceğe odaklı planlarımızı daha rahat yapabiliriz. İlgi alanımız dışındaki konulara eğilebilir, kendimize yeni bir vizyon katabiliriz.

16 Ocak tarihinde Merkür geri gitmeye başlayacak. Meşhur Merkür retrosu öncesinde hayatımızı organize etmek adına bugünü kaçırmayalım. Kendimize vakit ayırıp mutlaka planlamamızı yapalım. Hayat bize aklımıza gelmeyecek sürprizler sunabilir. En azından kendi önlemlerimizi alıp hazırlıklı olalım. İçimiz rahat bir şekilde “elinden geleni yaptığını” bilmek de birçok beklenmedik problemi kolay atlamamızı sağlayabilir.

Sevgiyle kalın.