Astro günlük 18 Ocak 2022

 Astro günlük 18 Ocak 2022

Bugün haftanın en yoğun ve en hassas günündeyiz.  Haritamızda “ben niye buradayım?” sorusunun cevabını veren Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Ay’ın Dünya çevresinde dönerken izlediği yörünge ile Dünya’nın Güneş çevresindeki yörüngesinin kesiştiği iki soyut noktaya Ay Düğümleri denir. Birbirleriyle karşılıklı olan düğümler zıt burçlarda yer alırlar.

Kuzey Ay Düğümü Boğa burcuna, Güney Ay Düğümü ise Akrep burcuna geçiş yapıyor.  Haritamızda Akrep burcunun bulunduğu ev konularındaki gölge yönlerden arınıp, Boğa burcunun bulunduğu ev konularını sağlamlaştırma ve geliştirme imkânımız olacak. Yani Akrep konularının yer aldığı sınavı geçmek için Boğa konularına çalışmamız gerekiyor. Peki, genel olarak bu konular neler?

Özellikle sosyal medyada karşılaştığımız “mükemmel” yansımalı hayatlar ile kendi hayatımızı karşılaştırdığımızda depresif bir ruh haline bürünebiliyoruz. Bazen o kişinin ne kadar güzel, yetenekli, on parmağında on marifet olduğunu düşünüp kendimizi yetersiz hissedebiliyoruz. Ya da gereksiz bir hırs ile kendimizi yıpratabiliyoruz. Öncelikli olarak kim olursa olsun dışarıdan görülen hayat ile insanların iç dünyasında yaşadıklarının çok farklı olduğunu unutmamalıyız.

Karşımızdakinin “ne kadar şanslı” olduğunu düşünürken birileri de bizim “ne kadar şanslı” olduğumuzu düşünüyordur. Zaten herkesin şansı baktığı yere göre değişir. Akrep-Boğa aksının bize öğretmek istediği kendimizi durduk yere kriz durumuna sokmak veya yargılamak yerine şükretmek, sebat etmek, kendi hayatımızdan zevk almak.

Hazırlanmamız gereken Boğa konularının en önemlisi kimseye tutunmadan dimdik ayakta durabilmeyi öğrenmektir. Özellikle maddi anlamda kendi başımıza ayakta kalabilmeliyiz. Kendi rahatımız, kendi huzurumuz için kendimiz uğraş vermeliyiz. Aile, sevgili, arkadaş fark etmeksizin karşı taraftan beklentiye girmemeli, kendimiz çabalamalı, kendimiz yaratmalıyız.

Özellikle Mayıs ve Kasım aylarında bu sınavları, zorlanmaları daha yoğun hissedeceğiz. Sabırlı olmak, histerik tepkilerden kaçınmak ve krizleri yönetebilmek önemli.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir