Astro günlük 16 Ocak 2022

 Astro günlük 16 Ocak 2022

Ego ve otoriteyi temsil eden Güneş, krizlerin getirdiği dönüşümleri temsil eden Plüton ile kavuşuyor. Bu açı bize son günlerde hayatımızı kontrol etme arzusu vermiş olabilir. İşlerimizi rayına oturtma isteğinin yanında olaylar beklediğimiz gibi gitmediğinde bir anda direksiyonu farklı bir yola kırmak isteyebilir, manipülasyona başvurabiliriz.

Bu günlerde hayatımızdaki otorite figürleri başrolü üstlenebilir. Baba, patron, eş gibi özellikle erkek figürlerin arzuladığımız değişimde payı oldukça fazla olabilir. Aynı zamanda bu kişilerle ego çekişmeleri de yaşayabiliriz. Belki de bizi tetikleyen yaşadığımız tartışmalar neticesinde içimizde kabaran kendimizi ispat etme güdüsüdür.

Sınırları olumsuz biçimde zorlayan, baskı oluşturan, “ben bilirim” üstten bakışıyla esip gürleyen insanlar artabilir. Gözü dönmüş bu kişilerle ağız dalaşına girmekten kaçınmalıyız. Bir bilgisayar oyununda prensesi kurtarmaya giderken karşımıza çıkan ejderhalara “neden ateş püskürtmemeleri” gerektiğini anlatmaya çalışmadığımız gibi enerjimizi de bu tarz kişilere harcamak yerine üzerlerinden atlayıp hedefimize doğru yol almaya devam etmeliyiz.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir