Astro günlük 15 Aralık 2021

Bugün Mars, Güney Ay Düğümü ile kavuşuyor.

Geçmişte ilişki içinde olduğumuz insanlar tekrar hayatımıza girebilir. Yaşanmış bir olaydan elde ettiğimiz tecrübeyi bugün kullanabiliriz. Süregelen bir problem için hızlıca aksiyon alıp “bu kadar kolay mıydı” diye düşünebiliriz. Büyük küçük bir sürü iş halledip, tıkanmış işlerimizin su gibi aktığına şahit olabiliriz. Etrafımızdan etik olmayan davranışlar sergileyen kişilere, olaylara dair haberler duyabiliriz ya da böyle bir olay başımıza gelebilir. Biri bizi belden aşağı vurmaya çalışabilir. Böyle bir olay karşısında soğukkanlı davranıp çileden çıkmadan usulca karşılık vermek çok önemli.

İnsanlarla kurduğumuz İletişim konusunda kendimizi değerlendirmemiz gereken bir gündeyiz. Nasıl bir iletişim tarzımız var? Sevdiğimiz insanlara karşı davranışımız nasıl? İşyerinde hoşlanmadığımız bir insanla çalışırken nasıl davranıyoruz? Arada uçurum var mı yoksa her daim saygımızı, çizgimizi koruyor muyuz? Peki karşımızdaki insanı dinleme konusunda ne kadar iyiyiz? Yoksa o konuşurken kendi söyleyeceklerimizi mi düşünüyoruz? Ya da sesimizi duyurabiliyor muyuz? Dinlemek kadar kendini dinlettirmek de bir maharet. Bir fikir ortaya attığımızda, görüş bildirdiğimizde uzay boşluğunda süzülüyor mu yoksa değerlendirmeye alınıyor mu? Soruların yanıtlarına göre iletişim tarzımızda değişikliğe gitmemiz gerekebilir.

Ay bugün Boğa burcunda ilerliyor ve Satürn Uranüs arasındaki olumsuz açıyı tetikliyor.

Baskılanmış ve giderek artan duygular bir anda patlayabilir. Kendi kendimizin dermanı olup, kendimizi rahatlatacak aktivitelerde bulunalım. Eğlenceli, hafif bir film izleyebilir, yoga veya meditasyon yapabiliriz. Bol su içmeyi unutmayalım. Kişisel olarak bu patlamanın hangi alanda olacağı haritamızda bu açının nereye düştüğüne bağlı. Genel olarak ise piyasalarda aşırı manipülatif hareketler görülebilir; volkan, deprem gibi doğal afetler meydana gelebilir, teknoloji ve iletişim alanında tıkanma, çöküş yaşanabilir. Özellikle 24 Aralık tarihinde kesinleşecek bu açı ile etkilerini daha net hissedeceğiz.