Astro günlük 14 Ocak 2022

 Astro günlük 14 Ocak 2022

Bugün Merkür retrosu başlıyor. Herkes artık astroloji hakkında bir şeyler biliyor ve astrolojinin anlatılış biçiminden çok etkileniyor. Merkür retrosu hakkında anlatılan felaket tellallığından dolayı herkes retro günlerini korku içinde bekliyor. Yaratılan bu negatif enerji ile insanlar başına gelecek kötü şeyleri mıknatıs gibi katlayarak çekiyor.

Merkür ortalama 23 gün geri harekette olur ve yılda 3-4 kere bunu tekrarlar. Yani yaklaşık 75 gün korku içinde hiçbir şey yapmadan beklememiz mantıksız. Diğer gezegenlerin retrolarını işin içine katarsak yıl biter zaten. Mesela Mars retrosu 2.5 ay sürüyor. Tabiki retroların negatif etkileri var ama benim anlatmak istediğim bunu felaket senaryosu haline getirmememiz gerektiği. Hayatın ritmini bozmadan, akıştan kaçmadan yaşamalıyız.

Merkür 14-26 Ocak tarihleri arasında Kova burcunda, 26 Ocak-4 Şubat arasında Oğlak burcunda gerileyecek. Bu günleri karanlık zamanlar olarak görmek yerine geçmişten yarım kalan işleri tamamlama, içe yönelme, sadeleşme, yavaşlama olarak değerlendirebiliriz.

Örneğin bu süreçte telefonumuz bozuldu, çalışmıyor. Merkür retrosu bitene kadar telefon almadan idare edebilecek miyiz? Edebileceksek tamam ama hayatın akışında telefonsuz bir hayat çok zor olacağından yenisini almak zorunda kalabiliriz. Retro döneminde yeni bir elektronik alet almak riskli. Ne yapabiliriz? Daha detaylı araştırabiliriz. Modelleri ve fiyatları karşılaştırabiliriz. Sırf ucuz diye bilmediğimiz bir yerden almak yerine satıcının güvenilir olmasına ekstra dikkat edebiliriz. Normal akışımızı dondurmak, kaosa sürüklenmek yerine tedbirli davranabiliriz.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir