Astro günlük 13 Aralık 2021

Astro günlük 13 Aralık 2021

Bugün saat 12:52’de Mars Yay burcuna geçerken saat 20:52’de Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Gökyüzünde bu iki gezegenin burç değiştirmesi nedeniyle enerji dalgalanmaları çok yüksek olacak. Dengede kalmakta zorlanabilir, kararsız kalabilir, kafamızdaki düşünceleri oturtamayabiliriz.

Mars 25 Ocak tarihine kadar Yay burcunda olacak. Davranışlarımızda daha pozitif olabilir, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için aksiyon almak isteyebiliriz. Yeni yıla girecek olmanın da etkisiyle yeni kararlar alıp daha önce denemediğimiz şeyler yapmaya gönüllü olabiliriz. Spora başlayabilir, yeni bir alanda eğitim alabilir, daha önce hiç okumadığımız konularda kitaplar okuyabiliriz. İçimizin kıpır kıpır olup, adrenalin arayacağımız günlerdeyiz. Neyse ki Merkür bizi dengeleyecek ve kontrolsüz hareketlerden önce bir durup düşünebileceğiz.

Merkür 2 Ocak tarihine kadar Oğlak burcunda olacak. Zihinsel anlamda daha üretken ve daha aktif olacağımız bir döneme giriyoruz. Hedeflerimize odaklanıp, planlı ve sebatkâr bir şekilde çalışabiliriz. Emek vermekten yılmadan, çabamızın karşılığını muhakkak alacağımıza inanıp motive olabiliriz. Spekülatif fikirleri benimsemeden önce illa somut bir karar arayabiliriz. Oğlak bitişleri simgeleyen bir burçtur. Karşımızdaki kişilere karşı daha temkinli olup yakın çevremiz konusunda bir eleme yapabiliriz. Mantıksız davranan, laubali, sözünde durmayan, artı değer katmayan insanları hayatımızdan çıkarabiliriz.

Ay Koç burcunda ve Pazar günü gerçekleşecek olan dolunaya kadar büyümeyi sürdürüyor. Fikirlerimizi büyütmek, hayallerimizi genişletmek için güzel bir zaman.

Pazar günü aynı zamanda Venüs retrosu başlıyor. Şimdiden retro hattına girmiş bulunuyoruz. İlişkilerde atılacak önemli adımları, yapılacak estetik dokunuşları, dekorasyon değişikliklerini ve sanatsal girişimleri Pazar gününden önce halletmeye çalışalım.