Astro günlük 12 Şubat 2024

Astro günlük 12 Şubat 2024

Kova yoğunluğunun artacağı ve akabinde Kova yeni ayının etkilerinin devam edeceği bir haftaya giriş yapıyoruz. 13 Şubat Salı günü Mars, 16 Şubat Cuma günü Venüs Kova burcuna geçecek. Bu sırada 0˚ Kova burcundaki Plüton ise kollarını açmış beklemede. İki gezegen Kova burcuna adımını atar atmaz Plüton ile kavuşacaklar. Ve bu kavuşumlar Sevgililer Günü haftasında ikili ilişkilerimizde radikal değişiklikler yapmamıza neden olacak.

Plüton’un jenerasyon dediğimiz ağır hareket eden bir gezegen olduğunu ve bireysel kadar toplumsal etkileri olduğunu biliyoruz. 20 Ocak tarihindeki Güneş ve Plüton kavuşumunun neticesinde Merkez Bankası Başkanı’nın dahil olduğu olayları ve istifayı detaylıca konuşmuştuk. Güneş burada otorite figürlerini temsil ediyordu. Mars ve Venüs ise aşk ilişkilerini anlatıyor. Ayrıca Mars; askeriye, cerrah, tıp, ameliyat, hırsızlar, cinsellik, ateş, yangın ve erkek figürlerini anlatır. Venüs ise; aşk, ilişkiler, kadın figürler, estetik, güzellik, tasarım, dekorasyon, sahne ve sanat dünyasını anlatır. Yine bu alanlarda kişisel olduğu kadar toplumu ilgilendiren olaylar duyabiliriz. Ünlüler camiasında skandal haberlere şahit olabilir, “hiç yapmaz” dediğimiz kişilerin “o şeyi” yaptığını duyabiliriz.

Cumartesi günü gerçekleşecek Merkür – Uranüs karesi nedeniyle hafta boyunca ani hava değişiklikleri, şimşek, gök gürültüleri, hortumlar yaşanabilir. Elektrik kesintileri, bazı uygulamaların çalışmaması, elektronik aletlerde bozulmalar olabilir. Tedbirli olmakta fayda var.

Ay, bugün saat 15:31 – 16:25 aralığında, Çarşamba günü 13:20 – 18:02 aralığında, Cuma günü 18:00 – 22:39 aralığında boşlukta ilerliyor. İşlerimizin “boşlukta, havada” kalmaması için önemli karar, toplantı, anlaşmaları bu saat dilimine denk getirmemeye çalışalım.

Cansın Adalı