Astro günlük 10 Ocak 2022

 Astro günlük 10 Ocak 2022

Bugün saat 10:22 – 17:46 aralığında Ay boşlukta. Günümüzü planlarken önemli toplantıları, alınacak kararları bu saat aralığına denk getirmemeye çalışalım.

Sabah biraz aksi uyanabiliriz. Söylenen bir söz karşısında nevrimiz dönebilir. “Bana bunu nasıl söyler”, “o kim ki” tarzında kendimizi yüksek gören düşüncelerde boğulabiliriz. Bu şekilde kafamızda replikler tekrar tekrar çalarken kibir ve ego denizinde dalgalarla mücadelemiz uzun sürebilir. Ve bu sadece bizi yorar, enerjimizi aşağı çeker, asla ileri götürmez. Dolayısıyla içimizde fokurdayan bu tür düşünce kalıplarına dur diyebilmeyi öğrenmeye çalışalım. Kendimizi kaptırıp gittiğimizi fark ettiğimiz anda ortamı değiştirelim, evin içinde bile olsa yürüyelim, bizi mutlu eden bir fotoğrafa bakalım ve ayaklarımızı yere sağlam basalım.

Haftayı planlarken meşhur Merkür retrosunun 14 Ocak Cuma günü başlayacağını göz önüne alalım. Artık herkes retrolara aşina ve tedbirlerini almaya başladı bile. Yine de sosyal medyada felaket tellallığı yapanlara çok kapılmamak lazım. Sonuçta hayatın doğal bir ritmi var ve bazı şeylerin olması gerekiyor. Elimizden geldiği kadar önlemlerimizi alıp, kendimizi hayatın kollarına bırakmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir