Astro günlük 1 Ocak 2022

Yılın ilk gününde Ay saat 11:15’ten gece 02:02’ye kadar boşlukta ilerliyor. Teknik anlamda Ay’ın içinde bulunduğu burçtan bir sonraki burca geçmeden önce açısız kalması, hiçbir gezegenle açı kurmamasına “Ay boşlukta” denir.

Yani Ay, bir önceki açı kurduğu gezegenden aldığı enerjiyi yansıtacak yer bulamaz ve enerji kendi içinde asılı kalır. Bir yere aktarılamayan, boşa giden bir enerji söz konusudur.

Ay; duygularımızı, bilinçaltımızı, güdüsel hareketlerimizi temsil ettiğinden Ay boşlukta olduğu zamanlarda ne hissettiğimizi, nasıl davranmamız gerektiğini bilemeyebiliriz. Yeni bir işe, projeye başlamak için de uygun bir zaman dilimi değildir. Çünkü başlanan işin de havada asılı kalması olasıdır.

Böyle günlerde bir karar almak, büyük konuşmalar yapmak, fevri davranmak yerine daha yavaş bir hayat tarzı tercih etmeliyiz. Mümkünse dinlenmeli, zihnimizi yavaşlatmalı, sevdiklerimizle keyifli vakit geçirmeli ya da yalnız kalıp içimize dönmeliyiz.

Yeni yıl hedeflerimizi gerçekleştirmek için Pazar günü Oğlak burcunda bir yeniay tarafından destekleneceğiz. 2022 planlarımızı gözden geçirip güvendiğimiz kişilerle fikir alışverişinde bulunmak için güzel bir zaman.

Sevgiyle kalın.