Araç yenileyenler takasta umduğu fiyatı bulamadı

 Araç yenileyenler takasta umduğu fiyatı bulamadı

Quick Finans’ın yayınladığı 2. El Oto Raporu’nun 2023 yılı Kasım ayı verilerinin yer aldığı güncel sayısında, sektöre dair önemli trendler paylaşıldı. Raporda, 0 km araçlar için distribütör firmaların yaptıkları kampanyalar bireysel müşterileri cezbederken 2. el aracını takasta kullanmak isteyenler bekledikleri fiyata ulaşamadığı belirtildi.

Quick Finans’ın yayınladığı 2. El Oto Raporu’nun 2023 yılı Kasım ayı verilerinin yer aldığı güncel sayısında, sektöre dair önemli trendler paylaşıldı. SmartIQ iş birliği ile hazırlanan ve ikinci el online satış ve ihale platformlarından elde edilen verilere dayanarak üretilen raporda gerçekleşen satış fiyat ve satış hızı değişimleri değerlendirildi.

0 KM ARAÇ KAMPANYALARI MÜŞTERİLERİ CEZBEDERKEN TAKASTA ZORLANDILAR

0 km araçlar için distribütör firmaların yaptıkları kampanyalar bireysel müşterileri cezbederken 2. el aracını takasta kullanmak isteyenler bekledikleri fiyata ulaşamadı.

2. EL ARAÇLARINI SATMAK İSTEYEN BİREYSEL MÜŞTERİLER FİYATLARINI DÜŞÜRDÜ

Aracını yenilemek isteyen bireysel müşteriler takasa 2. el araçlarını vermekte zorlanınca 2. el araçlarında fiyat indirimlerini hızlandırdı. 2. el araç piyasasında araç bolluğu artarken düşen fiyatlar satışların belli bir seviyenin altına inmesini önledi.

2. EL OTODA FİYAT GERİLEMESİNE RAĞMEN SATIŞTA KALMA SÜRESİ UZAMAYA DEVAM EDİYOR

Rapora göre, Kasım ayında araç fiyatları bir önceki aya göre Euro bazında %9 gerilerken lira bazında gerileme %2 seviyelerinde seyretti. Satışta kalma süresi geçen aya göre ortalama 8 gün daha uzayarak 65 günü aştı.

İlginizi Çekebilir