Antalya’nın sigortacılık haritası açıklandı

 Antalya’nın sigortacılık haritası açıklandı

Antalya’da sigorta hizmeti alanların %62’si 40-65 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 51 olarak istatistiklere yansıdı. En çok tercih edilen sigortacılık ürün ve hizmetlerinde birinci sırada%44’lük oranla zorunlu deprem sigortası, ikinci sırada %23 ile konut sigortası, üçüncü sırada ise %12’lik oranla kasko sigortası yer aldı.

Generali Sigorta, Antalya’nın sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Antalya’da sigorta hizmeti alanların %62’si 40-65 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 51 olarak istatistiklere yansıdı. Antalyalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve kasko sigortası oldu.

%44 İLE DASK İLK SIRADA

Generali verilerine göre, Antalyalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti, %44’lük oranla zorunlu deprem sigortası (DASK) ilk, ikinci sırada %23 ile konut sigortası, üçüncü sırada ise %12’lik oranla kasko sigortası yer aldı.

KADINLARIN ORANI %30

Antalyalıların çağrı merkezi, web sitesi ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %30 kadın ve %70 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

İlginizi Çekebilir