Anadolu Sigorta sağlık poliçelerine deprem teminatı ekliyor

 Anadolu Sigorta sağlık poliçelerine deprem teminatı ekliyor

Anadolu Sigorta, sağlık sigortasına eklenebilen deprem teminatı ile sektörde ilk olan bir yeniliği daha hayata geçirdi. Sağlık poliçesine deprem teminatı ekleten sigortalılar, deprem sonucu olası bir yaralanma halinde; tedavi masraflarını Anadolu Sigorta sağlık sigortası kapsamında karşılayabilecek.

Sağlık sigortasına eklenebilen deprem teminatıyla bir yeniliği daha hayata geçiren Anadolu Sigorta, poliçesinde deprem teminatı bulunan sigortalılarının olası bir depremde yaralanmaları halinde tedavi masraflarını karşılıyor.

Deprem konusu zaman zaman daha çok gündeme gelse de ciddiyetini her dönem koruyor. Olası bir deprem sonucunda yaralanma halinde sigortalılarının yanında olan Anadolu Sigorta, deprem sonrası zorlu koşullarda özel sağlık kuruluşlarında sağlık sigortası kapsamında tedavi imkânı sunuyor. Bireysel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na çok küçük bir prim ile limitsiz deprem teminatı eklenebiliyor.

90 GÜNE KADAR GERÇEKLEŞECEK YOĞUN BAKIM GİDERLERİ KARŞILANACAK

Poliçesinde deprem teminatı bulunan sigortalılarının olası bir depremde yaralanmaları halinde tüm tetkik ve tedavi giderlerinin poliçe kapsamında olduğunu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Gökalp, “Sağlık, herkesin birinci önceliği ve COVID-19’dan deprem riskine, doğumdan zorlu hastalıklara kadar güvende hissetmek, özel hastanelerde özgürce sağlık hizmeti alabileceğini bilmek çok önemli bir ihtiyaç. Deprem teminatımız kapsamında, sigortalılarımızın 90 güne kadar yoğun bakım giderleri de poliçe kapsamında karşılanıyor. Yine poliçesinde deprem teminatı bulunan sigortalılarımızın deprem sonucu bedensel yaralanmalarına ilişkin evde bakım hizmeti, suni uzuv ve yardımcı tıbbi malzeme giderleri de poliçe limitleri çerçevesinde ödenecek” açıklamasında bulundu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir