Allianz Re’nin yeni CEO’su Holger Tewes-Kampelmann oldu

 Allianz Re’nin yeni CEO’su Holger Tewes-Kampelmann oldu

Küresel sigorta şirketinin reasürans kolu Allianz Re’nin yeni CEO’su Holger Tewes-Kampelmann oldu. 1 Mayıs 2021 tarihinden itibaren göreve başlayacak olan deneyimli isim, bu görevinden önce Allianz Re’de Finans Direktörü (CFO) ve Allianz Çözüm Yönetimi Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Küresel sigorta şirketinin reasürans kolu Allianz SE Reasürans (Allianz Re), Holger Tewes-Kampelmann’ın 1 Mayıs 2021’den itibaren İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak Amer Ahmed’in yerini alacağını duyurdu. Grup dışında yeni sorumluluklar almak için ayrılan Ahmed, 2002 yılında Allianz Global Corporate and Speciality’ye (AGCS) katıldı ve ardından 2007 yılında Allianz Re’ye geçerek 2012’den beri CEO olarak görev yapmaktaydı. Onun liderliğinde, reasürans biriminin Allianz Grubu için güçlü bir kâr katkısı oldu.

Tewes-Kampelmann bu görevinden önce Allianz Re’de Finans Direktörü (CFO) ve Allianz Çözüm Yönetimi Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Tewes-Kampelmann, Allianz’ın Grup Planlama ve Kontrol bölümüne 2004 yılında katıldı. 2012 yılında Allianz Re CFO’su seçildi ve 2016 yılında Grubun ikinci el işi olan Çözüm Yönetimi biriminin Genel Müdürü oldu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir