“2024 yılı hasar hizmetinde farklılaşacağımız bir yıl olacak”

 “2024 yılı hasar hizmetinde farklılaşacağımız bir yıl olacak”

Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç, konuğu olduğu 5N1S programının bu bölümünde Hepiyi Sigorta’nın 2023 yılını nasıl geçirdiğini, 2024 beklentilerini ve  hedeflerini anlattı. Ortaç, “2023 yılı Hepiyi Sigorta için hedeflere ulaşılan ve orta ölçekli bir sigorta şirketi boyutuna erişilen bir yıl oldu. 2024 yılı hem hasar hizmetini hızlandırdığımız hem de mükemmele yakınlaştırdığımız bir yıl olacak” diye konuştu.

5N1S programının bu bölümdeki konuğu Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç oldu. 2023 yılının Hepiyi için çok hızlı geçtiğiniz belirten Ortaç, “2023 yılı Hepiyi Sigorta için hedeflere ulaşılan ve orta ölçekli bir sigorta şirketi boyutuna erişilen bir yıl oldu. 1,3 milyar liralık vergi öncesi kâr ile 2023 yılını kapattık. 2024 yılında da büyümemizin ve kârlılığımızın devam etmesini diliyorum” dedi. Ortaç, sigorta sektörünün kârlılığı hakkında ise şu değerlendirmede bulundu: “2023 yılı sigorta sektörü için nispeten kârlı bir yıldı. Burada kâr derken mali ve teknik kârı ayırt etmek gerek. Özde baktığımızda özsermayesi aşağı yukarı aynı kaldı sektörün. Önümüzdeki dönemde sektörün özsermayesini güçlendirdiği ve bir miktar daha kârlılığın yüksek olduğu bir yıl olacak diye düşünüyorum.”

‘500 GÜNDE 6700 ACENTEYE ULAŞTIK’

Çözüm ortağı olarak adlandırdıkları acenteler hakkında da konuşan Ortaç, 500 günde 6 bin 700 acenteye ulaştıklarını ifade etti. Ortaç, şöyle devam etti: “Türkiye’nin en yaygın acente ağına sahibiz. 15-16 bin civarında acente bulunuyor. Biz bunun yaklaşık üçte biriyle çalışmaktayız. Manifestomuzda verdiğimiz birkaç sözümüz vardı. Bunu sadece manifestomuza değil acente sözleşmemize de yazdık. Hiçbir acentemizi kârsızlık, üretim yetersizliği veya portföy dengesizliği nedeniyle kapatmadık.  6 bin 700 acentemizden sadece ikisi ile meslek etiğine aykırı davranış nedeniyle yolları ayırdık. Acentemizin müşterisinin internet sitemiz üzerinden aldığı her poliçenin komisyonunu 5 yıl boyunca acentemize ödüyoruz. Acentenin hak ettiği komisyonu ödemeye devam ediyoruz. Sigorta sektöründe acenteye portföy mülkiyeti veren ilk şirket biz olduk. Ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yılın başında konut poliçemizi devreye aldık. Yakın zamanda duyuracağımız acentelerin gelirlerini artırırken eğlenebilecekleri bir kampanyamız olacak. Acentelerimiz için yurt dışı ve yurt içi seyahat kampanyalarımız da bulunuyor. 2024 yılını hasar hizmetinde farklılaştırma yapacağımız bir yıl olarak seçtik. Türkiye’nin en hızlı hasar ödeyen şirketi olmak istiyoruz. Operasyonda, risk seçiminde, hasar hizmetinde yoğun teknoloji kullanıyoruz. Kullandığımız yapay zekâ, makine öğrenmesi gibi teknolojileri her geçen gün iyileştirmeye çalışıyoruz. 2024 yılı hem hasar hizmetini hızlandırdığımız hem de mükemmele yakınlaştırdığımız bir yıl olacak.”

İlginizi Çekebilir