“100 Sigortacı Kadın Yüz, Yüksek Topuklar” belgeseli 29 Eylül’de yayınlanacak

 “100 Sigortacı Kadın Yüz, Yüksek Topuklar” belgeseli 29 Eylül’de yayınlanacak

Kadın Sigortacılar Derneği’nin (KASİDER) projesi olan “100 Sigortacı Kadın Yüz, Yüksek Topuklar” isimli belgeselin gösterimi 29 Eylül’de Yüksek Topuklar: Sigorta Sektöründe Kadın Zirvesi’nde yapılacak.

 Cumhuriyetimizin 100. yılında, yönetmenliğini deneyimli gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun yaptığı KASIDER “100 Sigortacı Kadın Yüz, Yüksek Topuklar” isimli belgeseli tamamlanarak yayına hazır hale getirildi.

Belgesel ile ilgili açıklamalarda bulunan KASİDER Başkanı Sema Tüfekçiler, şunları söyledi: “Sigortacılık mesleğinin itibarlı, saygın ve sürdürülebilirliğe katkısı sebebiyle ne kadar faydalı bir meslek olduğunu, bizden sonraki nesillere ve özellikle tüm kamuoyuna anlatmak amacıyla böyle bir belgesel çekmeye karar verdik. Deneyimli gazeteci ve belgesel konusunda uzmanlaşmış sevgili Tuluhan Tekelioğlu ve kıymetli ekibiyle birlikte çekimlerimizi 15 gün içinde tamamladık. Belgeselde, sigorta sektöründe uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapmış, teknik kadrolarda hizmet etmiş yöneticilerimiz de yer aldı. Hız, güven, teknoloji, iletişim, büyük sayılar, sürdürülebilir ekonomiye katkı, mesleğimizin sosyal fayda yönü, kadınlarımızın endüstrideki yeri gibi birçok önemli detaya yer verilen belgesel, Eylül ayında sigortacılık haftasında KASIDER için ayrılan gün olan 29 Eylül’de, Hilton Bomonti Oteli’nde gerçekleşecek Yüksek Topuklar: Sigorta Sektöründe Kadın Zirvesi’nde ilk defa tüm sektörle birlikte seyredilecek. Mesleğimizin kıymet ve itibarını tazeleyecek olan bu çalışma, mesleği seçmek isteyenler için güzel bir referans kaynağı olacaktır. İyi ki sigortacıyım ve umarım herkes bir gün hep bir ağızdan ‘İyi ki Sigortalıyız’ diyecektir.”

Belgeselin finansal destekçisi Cemil Islıkçı, belgesel sponsorluğu için şunları söyledi: “Teknolojik altyapımız ve deneyimimizle Hasar Restorasyonu, Veri Kurtarma ve Elektronik Destek çözümleri alanında müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet sunuyoruz. Hasar Restorasyonu alanında her yıl onlarca vakaya müdahale ediyor, felaketlerden etkilenen sigortalılara sigorta şirketleri aracılığıyla ya da doğrudan hizmet veriyoruz. Şirket olarak doğa ve çevreye karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Tüm restorasyon ve onarım hizmetlerimizi bu doğrultuda; çevreyi en az etkileyecek şekilde tasarlayıp gerçekleştiriyoruz. Kadın konusundaki hassasiyetimiz ise her alanda desteğimizi gerektirmektedir. Bu güzel proje KASIDER tarafından bize getirildiğinde, inanın hiç tereddütsüz kabul ettik. Kadınlar ve mesleğimiz bir arada olunca elimizden gelen bütün desteği vermeyi görevimiz bildik. İnşallah gelecek nesiller bu belgeselden layıkıyla faydalanacaklardır.”

İlginizi Çekebilir