Astro günlük 9 Temmuz 2024

Astro günlük 9 Temmuz 2024

Bugün sabah saat 09:03’ten 16:47’ye kadar Ay boşlukta ilerleyecek. Son zamanlarda hayatımızda çok fazla yenilikler yaşanıyor olabilir. Bazılarımız bunları fırsat olarak görürken, bazılarımız yaşanan kopuşlar nedeniyle karamsarlığa gömülmüş olabilir. Kendimizle meşgul olurken, dünyamıza baktığımızda kitlesel olarak bir çöküşün içinde olduğunu hissedebiliriz. Meydana gelen olaylar, önümüze düşen haberler akıl sağlığımızı zorlayabilir, işin içinden nasıl çıkacağımızı bilemeyebiliriz.

Daha önce çok kez bahsettim, her şeyin olumlu ya da her şeyin olumsuz olması mümkün değil. Bakış açısı evet önemli, hayatımızın birçok noktasında belirleyici. Düşüncelerimiz de duygularımızı oluşturuyor ve ruh halimizi etkiliyor, bunda hemfikiriz. Fakat tüm bunlar yaşanan kötülüklere kafa çevirmemiz, görmezden gelmemiz gerektiği anlamına gelmez. Kötü kötüdür. Kötü vardır, yaşanmaktadır. Kötü hayatın içindedir. Peki bu kadar kötülük varken, biz ne yapacağız?

Öncelikle kendimizi geliştireceğiz. Araştırıp, bilgilenip, sorular soracağız. Aklımıza yatmayan her şeyi sorgulayacağız. Kendimizi güçlendireceğiz. Daha güçlü bir ruha sahip olmak için kendimize vakit ayıracağız. Yardım isteyeceğiz. Yaradan’dan tüm bunlarla başa çıkabilmek gerekli gücü, sabrı vermesi için yardım isteyeceğiz. Karanlığın içinde somurtmak yerine bir mum yakacağız. Ve etrafımızdaki mumların da yanmasını sağlayacağız. Bu hayatı seçmenizin, şu an bu yazıyı okumanızın bir anlamı var. Hiçbir şey tesadüf değildir.

Yorum yazın