Astro günlük 4 Kasım 2023

 Astro günlük 4 Kasım 2023

Bugün gökyüzünde neler olmuyor ki? Bizi sınavdan sınava sokan karmaların lordu Satürn’ün Balık burcundaki retrosu bitiyor. Doğum haritamızda Balık burcunun denk geldiği alanda son sınavımıza hazır olalım. Satürn, haritamızda aynı yerden 3. kere geçiyor olacak. Yani iki vize sınavına girdik şimdi finaldeyiz. Bütünlemeye mi kalacağız? Yaz okulu var mı? Yoksa sınıfı geçecek miyiz? Heyecanlı bir dönem bizi bekliyor.

Bugün ayrıca Venüs – Neptün karşıtlığı ve Merkür – Uranüs karşıtlığı meydana gelecek. Boğa – Akrep hattı yine gündemde. Eğer haritanızda Boğa – Akrep burçlarında önemli gezegenleriniz varsa ya da burcunuz/ yükselen burcunuz Boğa – Akrep ise son günlerde oldukça sarsılmış olabiliriz. Hatta 1.5 senedir tutulmalar nedeniyle hayatınızda hiç olmayacak değişiklikler meydan gelmiş olabilir ama bunlar son demler. Gökyüzü hayatınızdaki son dokunuşları, düzenlemeleri yapıyor. Bugüne dönecek olursak; ikili ilişkilerimizde zorlanabiliriz. Neptün, aldanma, aldatılma, kandırılmaların ortaya çıkmasına, büyük hayal kırıklıklarına neden olabilir. Sosyal medyada, magazin dünyasında da bu tür beklenmeyen, bomba etkisi yaratan haberlerle karşılaşılabilir.

“Merkür – Uranüs karşıtlığı internet, telefon gibi iletişim araçlarının kesintilerine, bazı uygulamaların çalışmamasına neden olabilir. Uranüs’ün de elektriği temsil ettiğini hatırlarsak, hafta boyunca beklenmedik elektrik kesintileri nedeniyle zor durumda kalabiliriz.” diye hafta başında yazmıştım. Zira hafta boyunca da bunların örneklerini yaşadık. Etkisi bugün ve yarın da devam edecek. Zor durumda kalmamak için şarjlarımızı dolu tutalım ve yedekli olalım. Merkür işin içindeyse dedikodu hakkında temkinli olmalıyız. Yunan mitolojisinde Merkür yani Hermes haberleri hızla yetiştirmesi ile bilinir. Tabi dedikoduları da. Fakat Uranüs işin içindeyse bu hız bize felaket getirebilir, başımıza çorap örebilir. Laf taşımamaya, arkadan konuşmamaya çalışalım.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir