Astro günlük 31 Temmuz 2023

Astro günlük 31 Temmuz 2023

Ay, gün boyunca Oğlak burcunda ilerliyor. Salı günü saat 21:31’de Kova burcunda bir Süper Dolunay gerçekleşecek. Ay’ın Dünyamıza en yakın konumdan geçmesi nedeniyle bu dolunay “Süper” adını almaktadır. Yakınlığı nedeniyle de bugünden itibaren hayatımıza etkisini çok daha fazla hissedeceğiz. Bu dolunaydan genel olarak “olumsuz” ve “kötücül” olarak bahsedilse de ben her zamanki gibi tüm tesirlerle nasıl başa çıkabileceğimize, nasıl verimli hale getirebileceğimize odaklanmaktan yanayım.

Peki, neden “olumsuz”? Geçen hafta bahsettiğim dönüşüm getiren Plüton’un, Ay düğümleri ile sert açısı devam ediyor. Venüs’ün Aslan burcunda retro olması ise hem ilişkilerde hem ekonomide zorlanmalar getirebilir. İletişim gezegeni Merkür’ün, Satürn ile karşıt açısı sadece dolunayda değil hafta boyunca etkili olacak. Satürn’ün getireceği kısıtlamaları ve engellemeleri teknolojik alanlarda, kurduğumuz diyaloglarda görebiliriz. Özet olarak Kova dolunayı ve akabinde birçok ilişkiler kopabilir, işlerimiz istediğimiz gibi gitmeyebilir, “asla olmaz” dediğimiz aksiliklerle karşılaşabiliriz. Finans ve ekonomide çalkantılı bir dönemdeyiz. Fiyatlar, kurlar, borsa, kripto para hepsinde hiç beklenmedik artışlara şahit olabiliriz. Doğru ve güvenilir haberlere ulaşmamız engellenebilir. Bazı uygulamalara girişler kapatılabilir. Çok güvendiğimiz markalar, şirketler, web siteleri vb. bir bakmışız artık yoklar.

Tüm bu “olumsuz” olaylar için ne yapabiliriz? Kendimizi salmak yok. Ruhsal sağlığımızı, psikolojimizi dimdik tutabilmek için meditasyon, yoga, nefes, reiki rutinlerimizi aksatmamalıyız. Unutmayalım ki ruhsal olarak hissettiğimiz herhangi bir huzursuzluk, sıkıntı hemen fiziksel bedenimize yansıyor ve hastalanıyoruz. Kova burcunun temsil ettiği hastalıklar ise; kan ve dolaşımla ilgili rahatsızlıklar, zihinsel problemler, aşırı sinir hali ve hassasiyet, bilek ve baldırla ilgili sorunlar, varisler, spazmlar, kramplar. Bunlardan birine yatkınlığımız var ise önlemlerimizi alalım. En değerli varlık kendimiziz ve biz iyi olmaktan sonra sevdiğimiz hiç kimseye faydamız dokunmaz. Bugün ne yapıp edip kendimizi rahatlatmaya, tanımaya ve geliştirmeye vakit ayıralım.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı