Astro günlük 28 Mart 2024

 Astro günlük 28 Mart 2024

Gün boyunca Ay, Akrep burcunda ilerliyor. Balık burcundaki Venüs’ün, Boğa burcundaki Uranüs ile yaptığı açı ilişkilerimize bambaşka bir bakış açısı katıyor. Ay tutulması nedeniyle partnerimizle aramızdaki ipler iyice gerilmiş olabilir. Her şey batabilir, en ufak bir sözden büyük tartışmalar yaşanmış olabilir. Bir olaya takılı kalmak yerine bütüne odaklanalım. Karşımızdaki kişiyi hayallerimizdeki “o” kişiye oldurmaya zorlamayalım. Olanı görelim. Beklentiden kaçınalım. Neyse o. Hatırlayalım ki, başkasını değiştiremeyiz. O yüzden koşullar, ihtimaller sıralayıp “o olursa şöyle değişir, bu olursa böyle yapmaz” diye kendimizi kandırmayalım.

İlk tanıştığımız anda herkes kendi ideal versiyonunu tanıtıp, bazı gölge yanlarını maskelemiş olabilir. Koç – Terazi hattındaki tutulmalar da bu maskeleri düşürüp, çeşitli hayal kırıklıkları yarattı. Yine de karşı tarafı suçlamak yerine yine kendimize dönüp sözlerimizle eylemlerimiz örtüşüyor mu diye bakmalıyız. Eğer bizim vicdanımız rahatsa, elimizden geleni de yaptıysak ilişkiyi bitirmekten çekinmemeliyiz. Hayat bazen çok uzun gelse de aslında çok kısa. Ve olmayacak şeylere tutunup hayatı kaçırabiliyoruz. Biz koşulların ve kişilerin değişmesini beklerken zaman dahil başka hiç kimse beklemiyor. Ve eğer doğru zamanda biz hamleyi yapmazsak sert açılar meydana geldiğinde o kopuş çok sert biçimde gerçekleşebilir.

Kendimize güvenimiz yoksa hislerimizden, neyi sevip neyi sevmediğimizden emin değilsek daha derine inmemiz gerekiyor demektir. 8 Nisan’daki Koç Güneş tutulmasından önce yalnız kalıp, sorgulamalar yaparak yolumuzu netleştirmeye çalışalım.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir