Astro günlük 26 Eylül 2023

Astro günlük 26 Eylül 2023

Bir yandan Koç dolunayı etkilerini yaşarken, yavaş yavaş tutulma mevsimine de girmeye başlıyoruz. 14 Ekim’de Terazi burcunda Güneş tutulması, 28 Ekim’de Boğa burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız. Zodyak kuşağının ilk burcu başlangıçları, atikliği, cesareti simgeleyen Koç’ta kapanışları simgeleyen bir dolunay. Gökyüzü tüm köklenmiş alışkanlıklarımızı, kalıplarımızı, duvarlarımızı karşımıza alıp sil baştan yapmamız için bir fırsat tanıyor. Yeni ve sağlıklı seçimler yapmak için önümüze bir sürü kapı açacak. Peki, biz bu kapılardan içeri adım atabilecek miyiz? Yoksa tırnaklarımızı geçirip işe yaramayan, eski ve köhne şeylere yapışacak mıyız? Yeniaylar, dolunaylar ve tutulmalar hepsi bizim için yepyeni dünyaya açılan kapılardır. Önümüzdeki dönemde özellikle Ekim ayı boyunca kendi değerimize odaklanacağız. Öncelikle kendimizi affetmek üzerine çalışmalar yapalım ve buna niyet edelim. Ne yaşandıysa geçmişte kalsın. Evren boşluk sevmez! Eski yükler kalktıkça yerine yeni fırsatlar gelecektir. Geçmişte yaptığımız seçimleri ve sonuçlarını kabul edip hayatımıza devam etmenin zamanı geldi. Her ne yaptıysak o zaman elimizden gelenin en iyisi oydu. Kendimizi hırpalamaya devam etmek ya da bazı şeyleri farklı yapmış olmayı dilemek hiçbir amaca hizmet etmez. Şu ana kadar yaşadıklarımız ve gerçekleştirdiğimiz tüm eylemler bize öğrenmemiz gereken dersleri verdi.

Hayat, sonsuz sevginin huzuruna ve ışığına ulaşmamız için her an öğrenme deneyimlerinin verildiği kocaman bir okuldur. Yaptığımız tüm seçimlerde “bu beni sevgiye, barışa, huzura yaklaştırıyor mu?” diye sormak kararsızlık anlarımızda yol gösterici olacaktır. Başkalarının da kendi içlerindeki huzuru bulmaları için dua etmemiz gerektiğini unutmayalım. Bugünden itibaren tutulma mevsimi boyunca geçmişi affederek, şimdiki anı olduğu gibi kabul ederek ve mucizelerin geleceğimiz olmasına izin vererek kendimizi özgürleştirelim.

Ay bugün saat 15:38’de boşluğa giriyor. Gece yarısı 03:18’e kadar boşlukta ilerleyecek. Niyetlerimize, düşüncelerimize yoğunlaşmak için çok uygun bir zaman.

Sevgiyle kalın,