Astro günlük 26 Aralık 2021

Astro günlük 26 Aralık 2021

Haftanın tüm yorgunluğunu ve stresini atmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Kalabalık bir kahvaltı sofrasına oturabilir, sevdiklerimizle dışarıda buluşmak için plan yapabiliriz. Evde kendimizi temizliğe verebilir, dolapları, çekmeceleri organize edebiliriz.

Hazır organizasyona el atmışken gelir gider dengemizi de gözden geçirebiliriz. En çok neye harcama yapıyoruz? İhtiyacımıza yönelik mi hareket ediyoruz yoksa beğendiğimiz bir şey görünce dayanamıyor muyuz? Alışveriş yaparak farklı duygularımızı mı tatmin ediyoruz? Şapkayı önümüze koyup düşünmek için güzel bir fırsat.

Yeni yıl öncesi son tatil gününde kullanmadığımız eşya veya kıyafetlerle vedalaşmak bizi ruhen de rahatlatabilir. Evren boşluk sevmez. Eski şeylerden kurtulursak hemen yerine yenisi gelecektir. Vakit geçirmek için görüştüğümüz sevgili, yalnız kalmamak uğruna katlandığımız arkadaş gibi bize faydası dokunmayan şeyleri 2022’ye taşımamaya özen gösterelim.

Kağıt kalemi elimize alıp yeni yıl dileklerimizi sıralayabiliriz. Koşul olmadan sadece gerçekleşmesini dilediğimiz şeyleri yazalım. “Nasıl” veya “hangi yolla” olacağını evrene bırakmak en iyisi. Örneğin yeni bir ev istiyorsak “arabayı satsam da yeni bir ev alsam” şeklinde bir dilek yerine “X bölgesinde bir ev istiyorum. Bahçesine sebze ekip bahçe işleriyle uğraşacağım. Camın önüne bir okuma köşesi yapacağım.” diye dileğimizi detaylarıyla yazabiliriz.

Bu imgeleme yöntemi herkesin ağzında sakız olsa da gerçekten yapan kişi sayısı çok az. Genelde insanlar isteklerini bir kağıda yazsa da onu sonrasında unutup gidiyorlar. Halbuki bir isteği sürekli imgelersek farkında olmadan hayatımıza entegre etmiş oluruz. Bir anda ilham gelebilir, farklı bir yol bulabilir, bir tanıdığımızdan hiç beklemediğimiz bir yardım alabiliriz. Ayrıca bir şeyleri yazmak ne kadar geliştiğimizi görmek için de çok faydalı. İleride dönüp yazdıklarımıza baktığımızda neler başardığımızı görüp, başaracaklarımız için kendimizi motive edebiliriz. O yüzden özellikle akşam saatlerinde dileklerimize odaklanıp detaylıca yazmayı ihmal etmeyelim.