Astro günlük 22 Şubat 2024

 Astro günlük 22 Şubat 2024

Venüs ve Mars Kova burcunda kavuşurken, Aslan burcundaki Ay tam karşılarında duruyor. İlişkilerde zorlanmanın zirvesini yaşıyoruz. Bir daha hiç görüşmemek üzere ayrılıklar yaşanabilir. Bir yandan affetmeye, aşmaya çalışırken partnerimizin duyarsızlığı bizi oldukça üzebilir. Hiç anlaşılmadığımızı düşünebiliriz. Sanki söylediklerimiz karşımızdakinin bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor. Mevcut kırgınlıklarımızın yanına niyetimiz bu kadar iyiyken, aynı şeyi karşı taraftan görmemek de eklenebilir.

Kalp çakrası, tam ortada yer alır. Alttaki üç çakra (dünyevi, maddi) ile üstteki üç çakra (semavi, zihinsel) arasındaki dengeyi sağlar. Kalp çakrası dengede çalışmadığında, diğer çakralarda denge yakalamak pek mümkün değildir. Kalp çakrası bağışıklık sisteminin çalışması için gerekli hücrelerin üretimini gerçekleştirir. Bu nedenle bedenin savunma sisteminde büyük öneme sahip timüs ile bağlantılıdır. Başka birine nefret veya tiksinti hissedildiğinde, aldatılma, kayıp gibi olumsuz deneyimler yaşandığında bağışıklık sistemi zayıflar. Diğer taraftan, sevgi hissetmek, güven duymak bağışıklık sisteminin direncini arttırır. Başak burcundaki dolunayı da katarsak bugünlerde bağışıklığımız oldukça düşebilir, hastalıkları ağır geçirebiliriz. Ekstra korunmaya dikkat edelim.

Kalp yaralarını iyileştirmek asla kolay değildir fakat çok yalındır. İyileşmeye öncelikle niyetimizin olması gerekli. Karşı tarafı değiştiremeyeceğimizi, tek değişimi kendimizde gösterebileceğimizi kabul etmek gerekir. Boş beklentilerle kendimizi avutmak ve oyalamak yerine gerçekçi olmalıyız. Tıkandığımız, baş edemediğimiz noktada psikolog gibi bir uzmandan destek almaktan çekinmemeliyiz.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir