Astro günlük 22 Mart 2024

Astro günlük 22 Mart 2024

Sabah saat 09:33 – 10:41 aralığında kısa bir süre Ay boşlukta olacak. Gün boyunca ise Balık burcunda Venüs – Satürn kavuşumu etkili olacak. İkili ilişkilerimizde zorlanmalar yaşayabiliriz. İnce bir ipin ucunda sallanan ilişkiler kopabilir. Bir yandan ise Satürn bazı ilişkilere ciddiyet katabilir. Evlilik teklifi gelebilir. Gelecek için önemli kararlar alınabilir. Yaklaşan tutulmalar ayrıştırıcı ve birleştirici kararları tetiklerler.

Zamanın temsilcisi Satürn güne damga vururken, yaklaşan tutulmanın oluşturduğu enerji nedeniyle günlerin iyice hızlandığını hissedebiliriz. Saatler birbirini kovalarken, bine bölünsek bile yetişemeyeceğimizi düşünüp panikleyebiliriz. Bir yandan Koç burcunun verdiği “hadi hadi” baskısı bize kurdeşen döktürebilir! Fakat aslında tutulma zamanlarında evrenin bizden istediği tam tersi yavaşlamamızdır. Para konusunda endişelenirken, sağlık problemi yaşarken, bir türlü başaramadığımıza inanmışken yapmamız gereken kafamızı kaldırıp gökyüzüne bakmamızdır. Süzülen bulutlara, sallanan ağaç yapraklarına, dala konan kuşlara dalıp gitmek dikkatimizi farklı bir yöne çekecektir. Farkındalık! Farkında olalım, etrafta neler oluyor? Yolda hangi tabelanın önünden geçiyoruz? Gözlemlemek bizi ana getirir ve hemen enerjimizi değiştirir. Bakın, hayat nasıl da akıyor, her şeye rağmen devam ediyor.

Tutulmaların mevcut enerjimizi katlayıp çoğalttığından bahsetmiştik. Hayatımızda daha fazla istediğimiz şey ne? Daha fazla para ise parasızlığı düşünmek bilin bakalım ne çeker? Parasızlık! Şifa bulmak istiyorsak hastalığımızı düşünmek ne çeker? Onun yerine mesela iyileşince neler yapacağımızı planlamak daha iyi olabilir. Önümüzdeki günlerde ne düşündüğümüze dikkat edelim.

Cansın Adalı