Astro günlük 20 Ocak 2022

 Astro günlük 20 Ocak 2022

Bugün Güneş Kova burcuna giriyor ve kara kış başlıyor. Kova burcunun sembolü iki tane üst üste dalgadır. İlk bakışta bize su dalgalarını hatırlatsa da bunlar fikir ve düşünce dalgalarıdır. İki farklı dalga, iki farklı düşüncenin aynı anda zihninde var olabileceğini temsil eder. Kovaların zihni hiç durmaz. Aynı anda bir sürü şey düşünebilir. Kafasında kırk tilki dolaşır ve bu tilkilerin kuyruğu birbirine değmez.

Kova burcu enerjisi gökyüzüne hâkimken kendimizi çok iyi ifade edebiliriz. Özellikle Merkür retrosu bittiğinde bunu daha iyi hissedebileceğiz. Aklımıza sıra dışı, orijinal fikirler düşebilir ve bunları özgürce söyleyebiliriz. Ezber bozan davranışlar sergileyebilir, kalıplarımızı yıkmak arzusunda olabiliriz.

Kendi kendimize engel olduğumuz konular varsa, el alem ne der düşüncesiyle kendi fikirlerimizi beyan etmekten kaçınıyorsak özgürleşme vakti geldi. Sabır ve tahammül barajımız doldu. Önce küçük bir su sızıntısıyla başlayan reform isteği tüm barajın yıkılmasıyla sonuçlanabilir. Köhne, eskimiş düşünce kalıplarını bir kenara bırakıp denenmemiş yollardan gidebiliriz.

İçimizdeki değişiklik isteğini her konuda olduğu gibi dengede tutmayı başarmalıyız. Sırf muhalefet olmak için olur olmaz şeylere itiraz etmekten kaçınmalıyız. Aklımızı, mantığımızı devreden çıkarmamalıyız. Aşırı özgürlük isteğinin altına sığıp bir olma, ekip olmayı reddetmemeliyiz.

Günün diğer önemli gündemi ise 11:15-17:01 saatleri arasında Ay’ın boşlukta ilerlemesi. Önemli kararlarımızı, toplantılarımızı, sözleşmelerimizi imkânımız varsa erteleyelim.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir