Astro günlük 2 Aralık 2023

 Astro günlük 2 Aralık 2023

Gece gökyüzünde sayısız parıldayan yıldız var fakat eski astrologlar özellikle dört yıldıza ilgi duyuyordu: Aldebaran, Regulus, Fomalhaut ve Antares. Bu dört yıldız Kraliyet Yıldızları” olarak bilinir. Gökyüzünün Doğu, Batı, Kuzey ve Güney olmak üzere dört köşesinin koruyucuları ve dört kutsal yıldız kapısı portalının bekçileridir. Her yıl 2-4 Aralık tarihleri ​​arasında Güneş, Antares ile aynı hizaya gelerek Antares Yıldız Geçidi Portalı etkinleştirir ve kilidini açar.

Antares, Akrep takımyıldızında yer alır. Ancak Yay Okçusu’nun okunun işaret ettiği yere bakarsak doğrudan Antares’i gösterir. Yay burcunun okunun doğrudan vurması hedeflenen yer burasıdır.Yani Antares, Akrep’in kalbi olarak temsil edilir. Bu aynı zamanda hepimizin oklarımızı hedeflememiz gereken yerin burası olduğuna dair bir ipucudur. Bu hayatta ne yaparsak yapalım kalpten yaşamalı, hedef noktamızı sevgi olarak belirlemeliyiz. Dünyadaki yolculuğumuzun büyük bir kısmı sevmek, hissetmek ve deneyimlemektir.

Bugün kendimizi yargılamanın değil, kendimizi daha çok sevmeyi öğrenmenin tam zamanı. Geçmişimiz için kendimizi nasıl sevebiliriz? Bugün bulunduğumuz kişi için kendimizi nasıl sevebiliriz? Kendimize koşulsuz sevgiyi nasıl gösterebiliriz?Kendi değerimizi yükseltmek, titreşimimizi yükseltmek ve kabullenme durumuna geçmek, hepsi sevgiyle başlar. Kalp çakrasının şifası affetmekle gelir. Hatalarımızı ve sırtımızda yük olarak taşıdığımız o kişileri affetmenin bir yolunu nasıl bulabiliriz? Çok sevdiğimiz biriyle konuştuğumuzu hayal edelim. Bizim yaşadıklarımı O yaşasaydı onlara ne derdik? Ne tavsiye verirdik? Bu sorular üzerine yazalım, düşünelim. Kalp çakrası üzerine meditasyon yapmayı ihmal etmeyelim.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir