Astro günlük 18 Mart 2024

 Astro günlük 18 Mart 2024

Son zamanlarda Balık burcundaki gökyüzü hareketleri nedeniyle okyanuslar arasında seyahat ediyormuş hissi yaşadık. Bazen manzaraya hayran olduk, durgun suların ruhumuza nasıl iyi geldiğine inanamadık. Bazen ise devasa dalgalar nedeniyle alabora olacağız korkusu yaşadık, bir sağa bir sola sallanmaktan beynimiz, midemiz alt üst oldu. Şimdi yavaş yavaş Balık enerjisinden çıkıp Koç enerjisine girdiğimiz bir haftaya giriş yapıyoruz. 25 Mart tarihindeki Terazi Ay tutulması etkilerini hissediyoruz.

Gün boyunca Ay’ın Yengeç burcunda ilerlemesi kırılganlığımızı ve alınganlığımızı devam ettiriyor. Dün gerçekleşen Güneş – Neptün kavuşumu da tetikleniyor. Su elementi bu kadar yoğunken göz yaşlarımıza hakim olamayabiliriz. Bırakalım aksınlar. Bırakalım şu duygularımızı. Gerekirse yastıkları yumruklayalım, duvarlara bağıralım çağıralım. Bir rahatlayalım. Su elementinin girdabına kapılmamak için ateş elementine yoğunlaşalım. Yürüyüşe çıkmak, spor yapmak, uzun vadeli planlar hazırlamak, evi düzene sokmak, cesaret verici konuşmalar, filmler izlemek içimizdeki ateşi yakacaktır.

20 Mart Çarşamba günü Güneş Koç burcuna geçecek ve ilkbahara merhaba diyeceğiz. 23 Mart Cumartesi ise Mars, Balık burcuna geçecek. 24 Mart Pazar günü iyicil gezegenler Venüs ve Jüpiter’in olumlu açısı bize bir nefes aldıracak. O günü değerlendirmek için şimdiden güzel bir plan yapabiliriz.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir