Astro günlük 18 Kasım 2023

Astro günlük 18 Kasım 2023

Hayat enerjimizin temsilcisi Güneş ile harekete başlama gücü veren Mars 2 yılda bir kavuşurlar.  Bu kavuşumun haritamızda denk geldiği alan, 2 yıl boyunca yoğunlaşacağımız ve aksiyon alacağımız konuları anlatır. Kavuşum sabah saat 08:41’de 25˚ Akrep’te gerçekleşecek. Mars’ın Akrep burcunun yöneticisi olması ise bu sürecin etkilerini güçlendiriyor.

Dün yazımda Mars’ın Savaş Tanrısı olduğundan bahsetmiştim. Günlük hayatımızda her gün karşılaştığımız kişisel savaşlarımız, kişisel yenilgilerimiz ve zaferlerimiz var. Tüm bunlar korku getirirler. Hatta içimizi panikle doldurabilirler ama cesaretimizi, yiğitliğimizi ve kararlılığımızı bulduğumuzda bir çıkış yolu vardır. Akrep’teki bu kavuşum ise ihtiyacımız olan cesareti doruklara taşıyor. Aynı zamanda hayat bizi yere serdiğinde bile devam etme ve yeniden başlama yeteneği de veriyor. Kendimiz için ayağa kalkmamız gerektiğinde, desteklenmeye ve ekstra enerjiye ihtiyaç duyduğumuzda bu kavuşum bize 2 yıl boyunca güç verecek. Bugünü harekete geçmek ve bizi veya ilerlememizi engelleyen bir korkunun üstesinden gelmek için kullanalım.

Bugün yapmak istediğimiz veya başarmak istediğimiz bir şeyi düşünmek için bir dakikamızı ayıralım. Daha sonra bizi durduran veya engelleyen tüm korkuların bir listesini yapalım. Önümüzdeki korku listemize bakarak onlara meydan okumanın bir yolunu düşünelim. Çoğu zaman korkularımız abartılıyor ya da sandığımız kadar kötü değil. Çoğu zaman korkularımız bize oyun oynuyor, bizi gerçekten yapabileceğimiz bir şeyi yapmamamız gerektiğine ya da yapamayacağımıza inandırıyor. Korkuyu hissedip onu işe yarar hale getirmeliyiz. Önümüzdeki günlerde hepimize sunulan enerji budur. Motivasyonu korumak, hedeflerimizin ve hayallerimizin peşinden gitmek için bu enerjiyi kullanalım. İster başarısız, ister başarılı olalım, Her zaman kazanılacak bir şey olduğunu ve bu sıçramayı yapıp bunun peşinden gitmek için söylenecek bir şey olduğunu bilelim. Ay ise bugün saat 11:27 – 14:27 saatleri arasında boşlukta olacak. Günümüzü buna göre planlayalım.

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı