Astro günlük 15 Şubat 2024

 Astro günlük 15 Şubat 2024

Ay, bugün Boğa burcunda ilerlerken Kova yeni ayının etkilerini hissetmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda dün gerçekleşen Mars – Plüton kavuşumunun etkileri de bizimle! Hızlı hareket eden gezegenlerin etkisi çabuk bir şekilde hissedilse de, ağır hareket eden gezegenlerin etkisi daha uzun ve derin oluyor.

Koşturmacalı hayatımızın olmazsa olmazı aşk ilişkilerimiz hafta boyunca bir numaralı gündem maddemiz oluyor. Nedeni de Plüton’un aşk ilişkileri temsilcileri Mars ve Venüs ile yaptığı açılar. Plüton’un dönüştürücü etkisiyle bir zamanlar hiç ama hiç hoşlanmadığımız birine ani yakınlık hissedebiliriz. Mevcut ilişkilerimizi bir adım öteye taşımak, daha da derin bir bağ kurmak isteyebiliriz. Üzerimize olmayan, eskiyen ve artık sıkan ilişkimizden pat diye kurtulup dörtnala özgürlüğe koşabiliriz.

Kabuk değiştirmenin tam zamanı. Kova burcu etkisiyle hayatımızda bize dar gelen tüm kalıpları, duvarları yıkmalıyız. Bizi boğmaya çalışan karanlık gölgeleri, ışığımızla, inadına parıl parıl parlayarak yok etmeliyiz. Artık nerede nasıl duracağımızı daha iyi bildiğimiz dönemdeyiz. Ne zaman naif olmalıyız ne zaman nasırlaşmalıyız bunu çok iyi öğrendik. Tecrübelerimizi cebimize koyup, sevmekten korkmadan tam yol ileri gitmeliyiz.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir